شگفت انگیزترین گربه‌سانان دنیا +عکس

۱۲ام بهمن ،

حیوانات بسیاری در جنگل وجود دارند و گربه سانان نیز از جمله این حیوانات می باشند کە البته در جنگل قلمروی خودشان را دارند بعضی از آن ها می توانند بسیار خطرناک باشند.

به گزارش گروه خواندنی هایممتازنیوز، گونه های مختلف گربه سان ها دارای شکل و شمایل متفاوت و همچنین دارای ویژگی های خاصی می باشند. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از این گربه های بزرگ و شگفت انگیز:

باب کت

یکی از گربه هایی کە زیستگاهی در آمریکای شمالی دارد و به عنوان یک شکارچی حرفه ای شناخته می گردد. این گربه در مناطقی کە چوب باشد بیشتر دیده می گردد اما در صحراها نیز می تواند زنده بماند. این گربه از خرگوش و موجوداتی با جثه متوسط را شکار می کند. این گربه از نظر اندازه دو برابر گربه هایی است کە در خیابان ها دیده می شوند ولی در دسته گربه های بزرگ قرار دارد.

اوسلات

“اوسلات” یا ” اوکلات” یکی از گربه های بسیار معروف است چرا کە شبیه ترین چهره را در میان گربه های بزرگ به گربه های خیابانی دارد. پوست بدن آن ترکیبی از ببر و پلنگ است کە آن را قیمتی و زیبا کرده. این گربه در دهه ۸۰ میلادی به سبب شکار بی رویه در مرحله نابودی قرار گرفتن ولی به مرور با مراقبت های ویژه تعداد آن ها افزایش یافت. خوراک این گربه نیز به مانند باب کت موجودات متوسط مانند قورباغه و خرگوش است. این گربه بهترین دید در شب را در میان گربه ها دارد.

کاراکال

یکی از شگفت انگیزترین گربه های دنیا کە در آفریقا دیده می گردد “کاراکال” است. این گربه نژادی بسیار نزدیک به گربه های طلای آفریقا است و البته در شکار مهارت خاصی دارد. تنها گونه ای از گربه ها کە توانایی گرفتن پرنده ها در هوا را دارند “کاراکال”ها می باشند. البته رژیم غذایی او شامل آهو و مارمولک نیز می گردد. دیدن این گربه در طبیعت بسیار سخت است چرا کە یکی از استادان بلامنازعه استتار است.

جاگوراندی

یکی دیگر از گربه های بسیار جالب کە در مکزیک زندگی می کند “جاگوراندی” نام دارد. این حیوان دارای رنگی یکدست است و البته پوست آن نیز بسیار مورد توجه شکارچیان نیست. این گربه ولی این روزها در خطر قرار دارد چرا کە بسیاری از محل های زندگی آن به وسیله انسان ها اشغال شده است. این گربه در زبان اسپانیای به “شیر کوچک” معروف است و قدرت شکار بسیار بالایی دارد. بیشتر از خرگوش و جوجه ها مصرف می کند.

ماربل

یکی از گربه های شگفت انگیز آسیای به خاطر رنگ و البته حالت خاص پوستی کە دارد به نام “ماربل” شناخته می گردد. “ماربل” در لغت به معنای سنگ مرمری است. این گربه بسیار سخت دیده می گردد چرا کە کمتر از ۱۰ هزار عدد از آن ها در طبیعت وجود دارد و همچنین بسیار خوب نیز استتار می کنند. این کربه ها در اندازه گربه های خیابانی می باشند و از جمله شکارچیان هند و آسیا شناخته می شوند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ