طراحی و ساخت رحم مصنوعی هوشمند

دانشجوی نخبه و جوان شیرازی،موفق به طراحی و ساخت رحم مصنوعی هوشمند شد.

به گزارش جام جم آنلاین شیما عوض پور دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز دراین خصوص اظهارداشت: دستگاه رحم مصنوعی هوشمند تکمیل شده ۴ اختراع قبلی شامل انکوباتور نوزاد،تخت هوشمند نوزاد،دستبند نوزاد و سیستم هوشمند مراقبت های ویژه نوزادان است که کنترل دما،اکسیژن ، رطوبت ، وزن ، ضربان قلب ، نبض و همه علائم حیاتی نوزاد از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه است.

وی که دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور شیراز است،یادآورشد؛ رحم مصنوعی هوشمند،متشکل از انکوباتور نوزاد (رحم مصنوعی) ، تخت هوشمند نوزاد ، دما سنج ، رطوبت سنج ، دستگاهی برای مراقبت از نوزادان نارس است تا آنها را در محیطی با دمای مناسب و کنترل شده نگهداری کند.

شیما عوض پور، با همکاری الهام معماریان و فاطمه رضایی از دانشجویان دانشگاه پیام نور تهران ، موفق به این اختراع شده است.

عوض پور درباره ضرورت و تأثیر این دستگاه اظهارداشت:این دستگاه ضرورت خروج نوزاد را از فضای انکوباتور برای سنجش وزن و همه علائم حیاتی کاملاً بی نیاز می کند  که این امر تأثیر زیادی در سلامتی نوزاد و جلوگیری از تماس وی با محیط آلوده بیرون از انکوباتور دارد.

عضو بنیاد نخبگان کشور با تشکر از حمایت های بنیاد نخبگان کشور، خواستار توجه و حمایت بیشتر نهادهای ذیربط برای به تولید انبوه رسیدن اختراعاتش شد.

داغ کن - کلوب دات کام ارسال به کلوب


تکنولوژی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ