طرح دو فوریتی مجلس برای جلوگیری از جدایی ری از تهران

سه شنبه ۱۰ مرداد – ۰۴:۲۸:۲۸ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری از تهیه طرح دو فوریتی برای جلوگیری جدایی ری از تهران در مجلس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خانه ملت، نادر قاضی پور  از تهیه یک طرح دو فوریتی در مجلس با هدف جلوگیری از اقدام رئیس جمهور به جهت جدایی شهر ری از تهران خبرداد و تصریح کرد: اکثریت مجلسی‌ها مخالف این اتفاق هستند و با ارائه این طرح دو فوریتی تلاش می‌کنیم تا مانع تحقق این تصمیم دولت شویم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نداشتن توان مالی شهرداری شهرری، ادامه داد: هم اکنون شهرداری تهران برای تامین هزینه‌های بسیار بالای شهرری از اعتبارات و بودجه مناطق شمالی استفاده می‌کند، چگونه می‌توان آن را به سیل اعتبارات شمال شهر به شهرری تغییر بدهد؟
وی افزود: در صورتی که شهرری از تهران جدا شود، مدیریت یک‌پارچه شهری از هم می‌پاشد و شهرداری شهرری  نیز توان کنترل و مدیریت حوادث را نحو احسن نخواهد داشت، از سویی  دیگر نیز خدمات خاص و ویژه شهرداری تهران به این منطقه دیگر تعلق نمی‌گیرد.
این نماینده مجلس نهم بیان کرد: پایتخت امروز، شهری زیبا و مدرن است که با تلاش‌های شهرداری به اینجا رسیده است. بنابراین باید این فرصت را نیز به شهرری داد تا از این خدمات استفاده کند و به عنوان یکی از مناطق شهر تهران از خدمات جامع و کامل شهرداری استفاده کند.
قاضی‌پور گفت: جدایی ری از تهران به مصلحت مردم شهرری نیست؛ زیرا در این صورت دیگر نمی‌توانند امیدی به رشد عمرانی، ترافیکی و زیباسازی داشته باشند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ( رهروان ولایت) یادوآر شد: با توجه به خدمات شهرداری تهران، شهرری امروز به عنوان یکی از مناطق پیشتاز تهران در حوزه‌های مختلف مطرح است، اما همچنان به بهره گیری از خدمات شهرداری تهران نیاز دارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هدف دولت از استقلال فرمانداری و استانداری ری را هدفی سیاسی خواند و اعلام کرد: تنها هدف دولت این است که شهرری یک نماینده مستقل در مجلس داشته باشد؛ اما در واقع و به دور از این اهداف سیاسی، حذف شهرری از تهران به نفع این منطقه و مردم آن نیست.
چندی پیش رئیس جمهور از هدیه‌ای ویژه با عنوان جدایی ری از تهران و ایجاد یک فرمانداری و استانداری مستقل برای شهرری خبر داد که مخالفت نمایندگان مجلس به خصوص اعضای فراکسیون مدیریت شهری و کمیسیون عمران مجلس نهم شورای اسلامی را به همراه داشت.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۳۱۱۶۲۸۲۸۹۰۶


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ