طرح نظام رتبه‌بندی معلمان و ساماندهی پذیرش دانشجویان اولویت کمیسیون آموزش در سال ۹۳

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

منادی‌سپیدان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبرداد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح نظام رتبه‌بندی معلمان که می‌تواند در تربیت معلمان با سوادتر راه‌گشا باشد و همچنین ساماندهی پذیرش دانشجو در دانشگا‌ه‌ها از جمله مواردی است که در سال ۹۳ در اولویت کاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد.

علیرضا منادی‌سپیدان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در مورد عملکرد کمیسیون متبوعش در سال ۹۲  گفت: ظرفیتی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وجود داشت برای تحقق اهداف و دستاوردها به کار گرفته شد و خوشبختانه از لحاظ توانمندی افراد قابل قبولی در این حوزه فعالیت می‌کنند.
 
وی ادامه داد: کمیسیون در سال ۹۲ عملکرد خوبی داشت به عنوان مثال می‌توان به مسئله تعیین تکلیف شدن آزمون کنکور و تعیین سطح دانشجویان اشاره کرد که در صحن علنی این مسئله به تصویب رسید که این مسئله باعث شد فضای روانی که در مورد غول کنکور به وجود آمده بود از بین برود.
 
منادی‌سپیدان همچنین تصریح کرد: موضوعاتی در بحث جذب نیروی انسانی و آزمون استخدامی مطرح شده بود که مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد وزارت برای حل مشکل این دسته از معلمان اقدام کند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: همچنین مصوبه‌ای در مورد افرادی که دوره تربیت مدرس را در دانشگاه شهید رجایی گذرانده‌اند تصویب شد تا این افراد نیز تعیین تکلیف شوند.
 
وی در ادامه بیان کرد: با وجود اینکه موضوعات بسیاری در سال ۹۲ ساماندهی شده اما بسیاری از موارد وجود دارد که هنوز بی‌نتیجه مانده و ما امیدواریم بتوانیم در این مورد اقدام عمل مناسب را انجام دهیم.
 
منادی‌سپیدان با اشاره به اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات در سال ۹۳ گفت: طرح نظام رتبه‌بندی معلمان که می‌تواند در تربیت معلمان با سوادتر راه‌گشا باشد و همچنین ساماندهی پذیرش دانشجو در دانشگا‌ه‌ها از جمله مواردی است که در سال ۹۳ در اولویت کاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد.
 
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *