ظرف ۱۰ سال صورت گرفت کاهش ۳۰ درصدی تصادفات در ایران

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

ظرف ۱۰ سال صورت گرفت
کاهش ۳۰ درصدی تصادفات در ایران

ممتازنیوز: رئیس پلیس راهور با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته شاهد کاهش ۳۰ درصدی تصادفات در کشور هستیم، گفت: به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۷۰ درصد کاهش تصادفات داشته‌ایم و از ۲۵ کشته به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه به ۷٫۳ درصد رسیدیم که از میانگین دنیا و آسیا بهتر است.

به گزارش ممتازنیوز، سردار اسکندر مؤمنی در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک، پلیس یاران جوان، نوجوان، فرهنگیان و همیاران پلیس که امروز در دبیرستان البرز تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون دانش‌آموز در قالب همیاران پلیس و پلیس‌یاران جوان و نوجوان و قریب به یک میلیون معلم در قالب فرهنگیاران ترافیک فعالیت می‌کنند.
وی اضافه کرد: خانواده بزرگ آموزش و پرورش بی‌منت در این طرح همکاری کردند و نقش بسیار برجسته‌ای در کاهش حوادث و سوانح داشته‌اند.
سردار مؤمنی ادامه داد: هر دانش‌آموزی در داخل خودرو به عنوان نماینده پلیس است و فرمانش حتی نافذتر از فرمان پلیس محسوب می‌شود؛ والدین نیز به تفکرات مؤدبانه فرزندان توجه می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه سهم آموزش و پرورش در کاهش حوادث و سوانح بسیار بالاست، افزود: تعجب می‌کنم که چرا برخی از بخش‌ها از این بستر بزرگ استفاده نمی‌کنند، اما ما مصمم هستیم که این طرح را به روزتر کنیم و توسعه دهیم.
رئیس پلیس راهور ادامه داد: در چند سال گذشته جزو رتبه‌های اول دنیا از نظر تصادفات بودیم ولی الان به میانگین دنیا رسیدیم.
وی توضیح داد: در اواسط دهه هشتاد، سالانه حدود ۲۸ هزار نفر در تصادفات کشته می‌شدند که بعد از اجرای طرح همیاران پلیس به زیر ۱۹ هزار نفر رسید؛ یعنی به نسبت عدد مطلق، بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.
وی افزود: به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۷۰ درصد کاهش تصادفات داشته‌ایم و از ۲۵ کشته به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه به ۷٫۳ درصد رسیدیم که از میانگین دنیا و آسیا بهتر است و سهم عمده یعنی بیش از ۵۰ درصد این موفقیت مرهون همکاری معلمان و دانش‌آموزان است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ