فرار رئیس سابق ستاد مشترک ارتش مصر به امارات تکذیب شد

alwatan-3.jpg

رئیس سابق ستاد مشترک مصر خبر سفرش به امارات را تکذیب و اعلام کرد که در مصر حضور دارد و ممنوع الخروج نیز نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سامی عنان، رئیس سابق ستاد مشترک نیروهای مسلح و معاون سابق رئیس شورای عالی نیروهای مسلح مصر در مصاحبه با روزنامه مصری الیوم اظهار کرد که در قاهره است و به زندگی عادی خود می‌پردازد.

سامی عنان اظهار کرد که اخبار منتشر شده مبنی بر سفر وی به امارات درست نیست. وی در ادامه افزود که در لیست افراد ممنوع الخروج نیست و می‌تواند در هر زمان و بدون قید و شرط به هر جائی که بخواهد برود.

عنان تصریح کرد که در این خصوص به وی ابلاغ نشده است و چیزی از این ابلاغیه‌ها نمی‌داند.

وی اظهار کرد: منفعت چه کسی در بدنام کردن من نهفته است و در حالی که من در مصر هستم. چه توجیه‌هایی از انتشار اخبار نادرست در خصوص سفر من وجود دارد؟

عنان از رسانه‌ها، مطبوعات و سایت‌های اینترنتی خواست که در ارائه اطلاعات دقت بیشتری کنند و انجام مصاحبه مطبوعاتی در فرودگاه قاهره را در زمان سفر به امارات تکذیب کرد.

وی با تاکید بر اینکه با حسین طنطاوی، رئیس سابق شورای نظامی مصر ارتباط دارد، اخباری مبنی بر نامساعد بودن اوضاع جسمانی طنطاوی را تکذیب کرد.

پیشتر منابع خبری مصر از فرار سپهبد سامی عنان، معاون سابق شورای عالی نیروهای مسلح و رئیس ستاد ارتش مصر به امارات متحده عربی خبر داده بودند.

دستگاه قضایی مصر شهریور گذشته کیفرخواستی را تقدیم دادگاه نظامی کرد که در آن محمد حسین طنطاوی، رئیس شورای عالی نیروهای مسلح و سامی عنان، رئیس سابق ستاد ارتش به کشتن تظاهرکنندگان در انقلاب ۲۵ ژوئیه این کشور متهم شدند.

علاوه بر این دادستانی مصر شکوائیه دیگری را به دادگاه قضایی ارائه کرد که در آن سامی عنان به کسب درآمد غیرمشروع متهم شده و در آن آمده است: عنان به طور غیرقانونی در منطقه‌ مرفه‌نشین قاهره یک قطعه زمین را تصاحب کرده که براساس قوانین مصر این اقدام کاملا غیر قانونی بوده است.

پیش از این نیز تعدادی نظامی و شخصیت‌های سیاسی رژیم حسنی مبارک به دلیل وارد شدن اتهام‌هایی مبنی بر دست داشتن در کشتار مردم، فساد و حیف و میل بیت‌المال به خارج و بخصوص امارات متحده عربی گریخته‌اند.

در راس این افراد احمد شفیق، آخرین نخست وزیر رژیم مبارک و رقیب محمد مرسی در انتخابات مصر قرار دارد که به محض اعلام شکست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری رهسپار امارات شد و بارها از تلاش برای تشکیل حزب سیاسی و بازگشت به مصر سخن گفته است.

برخی منابع اعلام کرده‌اند که شفیق اکنون مشاور سیاسی رئیس امارات متحده عربی شده است.

به گفته منابع سیاسی رئیس امارات متحده عربی قصد دارد از تجربیات شفیق، نظامی کهنه‌کار مصری در تشدید سرکوب‌ مخالفان در امارات استفاده کند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ