فردا؛ آغاز مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ممتاز نیوز در تاریخ جمعه ۱۹م آبان ۹۱،
ممتاز نیوز: مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز فرایند مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری از فردا، گفت: حدود ۵ هزار و ۲۴ نفر برای انجام مصاحبه به دانشگاه ‌ها معرفی شده ‌اند.

حسین توکلی در گفت ‌و گو با پانا، اظهار داشت: اسامی معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام شده است و در این مرحله در نهایت یک هزار و ۶۳۳ داوطلب پذیرفته می ‌شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه فرایند مصاحبه این داوطلبان از فردا ۲۰ آبان آغاز می گردد، افزود: معرفی شدگان مرحله مصاحبه حداکثر در ۴ کد رشته محل برای انجام مصاحبه معرفی می ‌شوند که عدم مراجعه برای شرکت در مراحل مصاحبه، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته ‌محل یا کد رشته ‌محل ‌های انتخابی مربوط تلقی می ‌شود.
وی ادامه داد: داوطلبانی که اسامی آنان در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط درج شده، باید پیش از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از موسسات مبلغ ۲۵ هزار تومان پرداخت و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذیربط تحویل دهند.
توکلی با اشاره به زمان گزینش نهایی در هر کد رشته محل اعلام شده برای داوطلبان نیز گفت: داوطلبانی در این مرحله شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام شود و داوطلبانی که نمره‌ای برای مصاحبه آنان اعلام نشود از پذیرش در کد رشته آن موسسه حذف می‌ شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش ادامه داد: همچنین آن دسته از داوطلبانی که در مصاحبه مرحله تکمیل ظرفیت شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره دکتری سال ۹۱ اعم از دوره ‌های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و یا بین ‌الملل قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال نخواهند بود.

وی با اشاره به پرداخت ۱۷ هزار تومان برای بررسی صلاحیت‌ های عمومی، گفت: کلیه داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی ‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته باید به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌ های عمومی با مراجعه به لینک مربوط که در ذیل کارنامه داوطلبان در پایگاه اینترنتی سازمان قرار دارد تا ۲۲ آبان ماه فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت نمایند.
به گفته توکلی،  نتیجه نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ هفته دوم دی ماه اعلام خواهد شد.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ