فرشته طائرپور : دادن یارانه ۴۵ هزار تومانی حق السکوتی عوام فریبانه بود

ممتازنیوز:

IMG10394201

فرشته طائرپور تهیه کننده سینما که در دیدار نوروزی اهالی سینما با رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد حضور داشت، معتقد است پرداخت یارانه حق‌السکوتی عوام فریبانه بود که شأن انسانی و عزت نفس مردم را گرفت.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، فرشته طائرپور با بیان این مطلب در دیدار نوروزی اهالی سینما با حجت الله ایوبی و مدیران سینمایی که روز ۱۸ فروردین‌ماه در خانه سینما برگزار شد با اشاره به این مطلب که دریافت یارانه ۴۵ هزارتومانی حق سکوت به مردم بوده است، گفت: آنچه مسلم است توجه به این مطلب است که راه بزرگ و مسئولیت سنگینی پیش روی حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و مدیران این سازمان قرار دارد از همین رو همه ما باید دوش به دوش عزیزان در این راه قدم برداریم. حال اینکه انصراف از دریافت یارانه یکی از راه‌کارهای برگرداندن عزت نفس و شرافت ایرانی به ملت است و در این راه ما سینماگران هم باید در کنار مدیران سینمایی قرار بگیریم.

وی در ادامه افزود: با این اوصاف من معتقدم که دریافت یارانه ۴۵ هزارتومانی حق السکوت بی شرمانه به مردم و دادن این یارانه حتی به مردم نیازمند دور از اخلاق و انسانیت بوده است و جلوی ادامه این روند باید گرفته شود چراکه ادامه این روند در دراز مدت فاجعه به بار می آورد.

طائرپور در ادامه متذکر شد: من یکی از مشکلاتی که در حرف زدن با حجت الله ایوبی دارم این است که این مدیر سینمایی روی همه مسائل اشراف دارد و دست روی هر مشکلی که می گذاریم متوجه می شویم که خود او از قبل می دانسته و بررسی کرده است. حال اینکه باید از حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و همچنین مدیران این سازمان عذرخواهی کرد که در این دیدار نوروزی به جای شیرینی و شکلات با مشکلاتمان از آنها پذیرایی می کنیم.

این تهیه کننده فیلم با اشاره به مشکلات و موانع موجود در عرصه سینما گفت: همه ما می دانیم مشکلات و موانع بسیاری برسر راه سینما است اما آنچه می تواند این موانع را از سر راه بردارد به راه افتادن چرخه تولید است. مدیران سینمایی در دولت گذشته قدرت و اعتبار تهیه کننده را از بین بردند و بخش خصوصی را به پایین سطح حیات رساندند. اما در صورت رفع موانع، اهالی سینما می توانند روی پای خود بیاستند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که وزارتخانه های دیگر و غیر مرتبط با سینما باید درباره فعالیت های این هنر و صنعت توجیه شوند، گفت: اهالی سینما همچنان گرفتار مباحث مالیاتی هستند و سازمان مربوطه به نوع کار سینماگران آشنا نیست و ما همچنان گرفتار مشکلات مالیاتی هستیم. به عنوان نمونه برای دستیار صحنه‌ای که ۳ سال هم کار نکرده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان مالیات بریده شده است. وجود این ارقام مفهوم واقعی عدم امنیت شغلی است.

فرشته طائرپور در پایان با اشاره به این مطلب که نباید یارانه دریافت کرد، گفت: به اعتقاد من یارانه حق السکوتی عوام فریبانه بود که شان انسانی و عزت نفس و غیرت و غرور ایرانی را از ما گرفت و حتی از جهت اقتصادی زندگی مردم را ضعیف تر از گذشته کرد.


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ