فروش گوشت گوساله به جای شترمرغ

فروش گوشت گوساله به جای شترمرغ

به‌علت شباهت ظاهری و ناآشنایی مردم با طعم و مزه گوشت شترمرغ، گوشت گوساله جوان جایگزین شترمرغ شده و به مصرف‌کنندگان فروخته می‌شود.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی پرورش‌دهندگان شترمرغ در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: به‌دلیل شباهت ظاهری گوشت گوساله با گوشت شترمرغ، در برخی از کشتارگاه‌ها، گوساله‌های کم‌سن به جای گوشت شترمرغ ذبح شده و به فروش می‌رسد.

پرویز نیامنش افزود: گوشت شترمرغ از لحاظ طعم نیز شباهت زیادی به گوشت گوساله جوان دارد و به‌راحتی قابل تشخیص نیست.

وی با تأکید بر اینکه این فرآورده باید از فروشگاه‌های معتبر تهیه شود، خاطرنشان کرد: به‌دلیل این شباهت، جلوگیری از این حرکت امکان‌پذیر نیست و تنها کشتارگاه‌ها باید انصاف را رعایت کنند.

نیامنش ادامه داد: گوشت شترمرغ با داشتن چربی‌های مفید، میزان پروتئین، آهن و سدیم بیشتری در مقایسه با سایر پروتئین‌های حیوانی دارد.

وی تصریح کرد: محصولاتی که به‌عنوان روغن شترمرغ در عطاری‌ها به فروش می‌رسند، دارای مجوزهای لازم نیستند و اغلب تقلبی بوده و از ترکیب روغن جامد و مایع به‌دست می‌آید.

فعال بخش خصوصی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گوشت لخم بسته‌بندی شده شترمرغ ۲۷ هزار تومان است، یادآور شد: با واردات، قیمت علوفه در بازار کاهش یافته، ولی شترمرغ‌هایی که به زمان ذبح رسیده‌اند، با علوفه گران‌قیمت تولید شده و امکان کاهش قمیت آن وجود ندارد.

نیامنش تأکید کرد: شترمرغ در مقایسه با سایر دام‌ها ضریب تولید بهتری دارد و در ازای هر ۲٫۵ کیلوگرم علوفه‌ای که مصرف کرده، یک کیلوگرم گوشت تولید می‌کند. در حالی که این ضریب برای گوساله دارای یک به هفت است.

وی در پایان اظهار داشت: جوجه‌های یک‌روزه شترمرغ طی ۱۰ ماه به وضعیت کشتار می‌رسند و شترمرغ‌های مولد نیز تا زمان بهره‌برداری سه سال زمان لازم دارند./

 

خبرنگار: ابراهیم نژادرفیعی

N-910707-01

تشکل ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ