فیلم فرهادی پیشتاز نظرخواهی منتقدان در کن

۳۰اردیبهشت،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۱۰ منتقد سینمایی از نشریات، وبسایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی معروف مانند گاردین، لوپاریزین، فرانس ۲۴، ال پائیس، آر تی ال، ۲۰ و… هر روز در نشریه گالا به فیلم‌های بخش رسمی جشنواره کن که از چهارشنبه پیش آغاز شد، از یک تا چهار ستاره می‌دهند.
 

«گذشته» (Le Passe) تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی که یکی از فیلم‌های بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره کن است، تا پایان روز چهارم جشنواره بیشترین ستاره را از این ۱۰ منتقد دریافت کرده است.
 

از ۱۰ منتقد، پنج منتقد به فیلم فرهادی امتیاز «نخل» دادند که معادل چهار ستاره است و پنج منتقد هم سه ستاره داده‌اند.


 

فیلم تازه فرهادی با بازی بره‌نیس بژو، طاهر رحیم و علی مصفا اولین بار در دنیا روز جمعه در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن روی پرده رفت.
 

فیلم فرانسوی «جوان و زیبا» تازه‌ترین ساخته فرانسوا اوزون پس از «گذشته»‌ در رده دوم است. هشت منتقد به این فیلم سه ستاره و دو نفر دو ستاره داده‌اند.
 

فیلم چینی «نشانی از گناه» به کارگردانی جیا ژانکه نیز یک نخل، پنج تا سه ستاره، سه تا دو ستاره و یک دو ستاره دریافت کرده است.
 

استیون اسپیلبرگ فیلمساز آمریکایی رئیس هیات داوران بخش مسابقه اصلی شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن است. او به همراه دیگر داوران این بخش برندگان جوایز جشنواره را ۲۶ مه (۵ خرداد) معرفی خواهد کرد.
 

۵۸۵۸

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ