قطع ارتباط ۳۰۰ هزار نفر از اینترنت

پلیس فدارل آمریکا (اف بی آی) هشدار داده است در پی کلاهبرداری های هنگفت، بیش از ۳۰۰ هزار کاربر اینترنت در سراسر جهان با آغاز ماه ژوئیه (اول تیرماه) امکان مراجعه مجدد به اینترنت با رایانه آلوده خود را ندارند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اف بی آی در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرده است: کاربران باید با مراجعه به سایت ایمن ساز این اداره از آلودگی احتمالی رایانه خود آگاه و در صورت نیاز هرگونه نرم افزار مخرب را از بین ببرند.
اف بی ای با همکاری روسیه پس از ۲دو سال عملیات محرمانه موسوم به ‘کلید روح’، ماه نوامبر شش تبعه استونی را به اتهام کلاهبرداری دستگیر کردند.
این گروه، رایانه های سراسر جهان را با استفاده از نرم افزار مخرب ‘دی ان اس چنجر’ در برابر بدافزارهای مختلف، آسیب پذیر می کردند.
اف بی آی برآورد می کند، بیش از ۵۶۸ هزار رایانه به این نرم افزار مخرب آلوده شده اند که کاربران را به تارنماهای کلاهبرداری متصل می کند و تاکنون نیز از این طریق، بیش از ۱۴ میلیون دلار با توسل به تبلیغات آنلاین کلاهبرداری کنند.
جنی شیئرر سخنگوی اف بی ای گفت: سرویس های آلوده را با سرویس های پاک جایگزین کردیم و مردم می توانند بدون آسیب به اینترنت دسترسی داشته باشند ولی این راه حل نمی تواند دائمی باشد.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ