قوامی: یارانه ۴۵ هزار تومانی به میزان ۱۵ هزار تومان در سال ۸۹ است

۲۵اردیبهشت،

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۲ گفت: یارانه هر فرد در سال ۸۹ ، حدود ۴۵ هزار تومان تعیین شد که اگر قرار باشد در سال ۹۲ نیز همین میزان را پرداخت کنیم یعنی به قیمت ثابت سال ۸۹ اکنون به مردم ۱۵ هزار تومان یارانه می‌دهیم.

به گزارش Consbank، به نقل از ایسنا هادی قوامی در جلسه نوبت عصر امروز و در جریان برررسی بندهای مربوط به بخش درآمدی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با استناد به اصل سوم قانون اساسی در اخطاری گفت: اصل سوم بر رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه همچنین بر پی‌ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه تاکید دارد.

وی افزود: در چنین شرایطی ۵۰۰ میلیارد ریال را به عنوان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی در سال ۹۲ به تصویب رساندیم.

قوامی خطاب به لاریجانی گفت: از طرف دیگر تاکید شما بر این که حتما یارانه ۴۵ هزار تومانی به مردم داده شود در این شرایط واقعیت تلخ این می‌شود که دوباره سهم تولید و بهداشت و درمان پرداخت نمی‌شود.

وی گفت: در شرایطی که ۴۰ درصد قیمت‌ها رشد پیدا کرده است اگر بخواهیم سهم خانوار را از یارانه افزایش ندهیم معنا آن می‌شود که یارانه ۴۵ هزار تومانی سال ۹۲ به قیمت ثابت سال ۸۹، ۱۵ هزار تومان خواهد بود.

 علی لاریجانی با وارد ندانستن این اخطار و با تاکید بر اینکه یارانه به بخش بهداشت تعلق می‌گیرد گفت: در جریان بررسی درآمدهای هدفمندی پیشنهادی مطرح شد تا مبلغ درآمدها به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند که نمایندگان به آن رای ندادند.

وی افزود: نمایندگان با این وضع اجرای قانون که از هدفمندی چیزی به بخش تولید و مردم نمی‌رسد این نتیجه را گرفتند که اگر قرار باشد قیمت‌ حامل‌های انرژی هم بسیار شود دیگر مردم قدرت تحمل افزایش این قیمت را نخواهند داشت.

وی تاکید کرد که نظر نمایندگان باقی ماندن درآمد ۵۰ هزار میلیاردی برای هدفمندی از کار خلاف قانونی انجام نشده است.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *