قیمت فرآورده های گوشتی افزایش نمی‌یابد

آذر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی سراسر کشور گفت: قیمت انواع فراورده های گوشتی تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از روزنامه حمایت ؛ سید محمد موسوی افزود: علی رغم بالارفتن هزینه های تولید فرآورده های گوشتی تولیدکنندگان این فرآورده‌ها با کم کردن حاشیه سود خود تمام تلاش‌ها را جهت ثابت نگه‌داشتن قیمت این محصولات تا پایان سال جاری بکار بستند.

وی افزود: متاسفانه به سبب وجود دلال‌ها در سیستم واردات گوشت مصرفی صنعت فرآورده های گوشتی و نیز اعمال بعضی سیاست‌های غیر کارشناسی شده هم اکنون یک کیلو گوشت وارداتی به نرخ ۱۲ هزار تومان از طرف‌های خارجی خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در دولت قبل تصمیم گیری برای صنعت فرآورده های گوشتی با نظر عوامل پشت پرده در بدنه وزارت صنعت، معدن، تجارت به وسیله شبه دولتی‌ها و دلال‌ها رقم خورده و به تولیدکنندگان تحمیل شده اظهار داشت: تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی در سراسر کشور خواستار تشکیل یک کمیسیون مشترک نسبت به بررسی مشکلات واردات و تامین گوشت مورد مصرف این صنعت با حضور کارشناسان وزارتخانه های مرتبط با امر تولید و تجارت و نیز نمایندگان تشکل‌های خصوصی و نیز تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی می باشند.

وی ادامه داد: با تشکیل این کمیسیون می‌توان علاوه بر شفاف سازی وضعیت تولید فرآورده های گوشتی، زمینه کوتاه کردن دست واسطه‌ها، شبه دولتی‌ها و نیز رانت خواران را که عامل موثر در افزایش قیمت گوشت داخلی و نیز وارداتی می باشند را فراهم کرد. موسوی با اشاره به اینکه این صنعت ۳۰ الی ۴۰ درصد از گوشت مورد نیاز خود را از کشورهای هند و برزیل وارد می‌کند اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۰ واحد تولیدی فرآورده های گوشتی در کشور فعال می باشند که برای ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰ هزار نفر به شکل غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: این در حالی است که ۳ میلیون نفر در کشور از طریق صنعت فرآورده های گوشتی امرار معاش می‌کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان با بیان اینکه میانگین مصرف فرآورده های گوشتی اعم از برگرها، سوسیس و کالباس از ۳۰۰ گرم در سال ۶۰ به ۶٫۵ کیلو در سال ۹۲ رسیده است، اظهار داشت: مصرف یک وعده فرآورده های گوشتی نسبت به یک وعده غذای سنتی ۴۰ درصد ارزان‌تر است.

موسوی با اشاره به گستردگی صنعت فرآورده های گوشتی در کشور گفت: تولیدکنندگان این فرآورده‌ها از دولت یازدهم می‌خواهند ضمن رسیدگی به وضعیت نابسامان تولید فرآورده های گوشتی در کشور علاوه بر فراهم کردن زمینه تولید بیشتر امکان صادرات این محصولات را به بازار ۴۰۰ میلیونی کشورهای همجوار ایران فراهم کند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن