قیمت فعلی ارز در بازار، غیرواقعی است

بینا- یک فعال بازار ارز با بیان اینکه مرکز مبادلات ارزی اقدام مناسبی در جهت پوشش تقاضای واقعی ارز است، گفت: قیمت فعلی ارز در بازار، غیرواقعی است و در صورتی که این مرکز جدی‌تر فعالیت کند، قیمت ارز کاهش خواهد یافت.

به گزارش بینا، مجید حاتمی، در مورد اتاق مبادلات ارزی به فارس اظهار داشت: اینکه در این مرکز ارز به متقاضی واقعی تحویل داده می‌شود اقدام مناسبی در جهت مدیریت بازار ارز است.

وی ادامه داد: با این اقدام متقاضی واقعی از دلّال متمایز می‌شود و مصرف‌کننده واقعی ارز که همان واردکننده است می‌تواند نیاز ارزی خود را از این طریق تامین کند.

وی در پاسخ به این سوال که علت افزایش قیمت ارز در چند روز اخیر چیست، گفت: افزایش قیمت ارز در بازار آزاد جنگ روانی است؛ صرافان نمی‌توانند و تمایل ندارند قیمت ارز افزایش یابد بلکه دلالان به قصد کسب سود و منافع شخصی خود موجب افزایش قیمت ارز می‌شوند.

حاتمی تصریح کرد: ارتباط صرافان با بانک‌ها و بانک مرکزی کم است که اگر این ارتباط بیشتر شده و پیرامون بازار ارز همفکری شود، بانک مرکزی بهتر می‌تواند بازار را کنترل کند.

وی تاکید کرد: در صورتی که روند پرداخت ارز ادامه یافته و بیشتر شود و فعالیت اتاق معاملات ارزی موجب از بین رفتن نگرانی‌های متقاضیان ارز شود، این موضوع تاثیر مثبتی بر کاهش قیمت‌ها خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه قیمت فعلی ارز واقعی نیست، گفت: اگر اتاق معاملات فعالیت جدی‌تری داشته باشد و تقاضای ارز واقعی پوشش داده شود، التهاب بازار از بین خواهد رفت؛ البته بهتر است مقداری ارز به بازار عرضه شود تا کاهش قیمت‌ها زودتر مشاهده شود.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ