لاریجانی در نشست خبری در بیروت: ژست سیاسی مشکل فلسطین را حل نمی‌کند/مردم فلسطین از مسلمانان انتظار کمک واقعی دارند

۰۳م آذر ،

علی لاریجانی در دیدار با نبیه بری بر لزوم تحکیم روابط ایران و لبنان تاکید و خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید بصورت عملی از مقاومت حمایت کنند و این مساله با حرف و شعار، شدنی نیست.

روسای مجالس ایران و لبنان سپس در یک نشست خبری مشترک بر گسترش روابط تهران و بیروت تأکید کردند. مشروح سخنان این دو را در ادامه به نقل از ایسنا بخوانید:

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “پیروزی مردم غزه بر رژیم صهیونیستی یکی از مهم‌ترین مباحث منطقه‌ای است”، افزود: پیروزی مردم بر رژیم صهیونیستی افتخاری برائ همه مسلمانان بود و البته ملت لبنان در جنگ ۳۳ روزه راه را برائ مقاومت گشود به طوری کە در جنگ ۲۲ روزه نیز فلسطینی‌ها در مقابل صهیونیست‌ها مقاومت کردند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه “ایران به حمایت از مقاومت در منطقه افتخار می‌کند”، گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال ماجراجویی در منطقه است کە ما باید در این زمینه هوشیار باشیم.

لاریجانی با انتقاد از مواضع بعضی کشورهای اسلامی در قبال فلسطین، تصریح کرد: حرف‌های درست و ژست سیاسی مشکل مردم فلسطین را حل نمی‌کند. مردم فلسطین علاقه‌مند می باشند کشورهای اسلامی به آنها کمک واقعی کنند.

وی اضافه کرد: ما با افتخار اعلام می‌کنیم کە در کنار مردم فلسطین و لبنان هستیم و در جبهه مقاومت از همه کشورهایی کە در این جبهه باشند حمایت خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در دیداری کە با آقای نبیه بری داشتم دربارهٔ مباحث منطقه‌ای گفت‌وگو کردم کە این مباحث حول و حوش راهکارهایی برائ ثبات بیشتر در منطقه بود. چراکه متأسفانه در دهه اخیر عده‌ای در منطقه سنگ می‌اندازند تا مشکل درست کنند آن وقت است کە عقلا باید جمع شوند تا مشکل را حل کنند.

لاریجانی ادامه داد: با توجه به بیداری اسلامی در منطقه و حرکت‌هایی کە شاهد آن هستیم ما رویه منطقه را در مسیر بیداری اسلامی مثبت ارزیابی می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، محمد نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز در این نشست خبری با تشکر از لاریجانی و هیئت پارلمانی به سبب قبول دعوت برائ سفر به این کشور گفت: دولت ایران و رییس مجلس شورای اسلامی ایران در هر جایگاهی و هر شرایطی از ملت و دولت لبنان حمایت کرده‌اند و جا دارد کە از مواضع دولت ایران در حمایت از لبنان تشکر کنم.

وی با تأکید بر افزایش ارتباط ایران و لبنان، ابراز امیدواری کرد کە روابط ایران و لبنان در جهت گسترش روابط باشد.

شرکت در ضیافت شام محمد نبیه بری رئیس مجلس لبنان، برنامه بعدی لاریجانی در سفر خود به لبنان است.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ