لباس های فاخر همسر پادشاه مراکش+عکس

۲۷فروردین۱۳،

روزگار نو: اخیرا، در سفر رئیس جمهور فرانسه، بنانی با پوشیدن لباسی بسیار زیبا توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

 «سلما بنانی»در سال ۲۰۰۲ با محمد ششم پادشاه مراکش ازدواج کرد. او دو فرزند دارد که یکی متولد سال ۲۰۰۳ و دیگری متولد ۲۰۰۷ است.

پس از سفر رئیس جمهور فرانسه به مراکش بانوی اول این کشور بخاطر پوشیدن لباسهای سنتی، این روزها سوژه رسانه ها شده است.

«سلما بنانی»در سال ۲۰۰۲ با  محمد ششم پادشاه مراکش ازدواج کرد. او دو فرزند دارد که یکی متولد سال ۲۰۰۳ و دیگری متولد ۲۰۰۷ است.وی سعی می کند در تمامی مراسم های رسمی لباسهای سنگ دوزی و سنتی مراکش را برتن کند.

اخیرا، در سفر رئیس جمهور فرانسه، بنانی با پوشیدن لباسی بسیار زیبا توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

نام مراکش در فارسی از نام پایتخت کهن یعنی شهر مراکش برگرفته شده است، که واژه‌ای بربر به معنای “سرزمین خدا” است. نام Morocco در انگلیسی هم تغییر یافته واژه مراکش است. تا همین چند دهه اخیر هم این سرزمین در زبان عربی مراکش خوانده می‌شد.

نام «مراکش» در فارسی امروز معمولتر از «مغرب» است زیرا نام بین‌المللی پادشاهی مغرب مراکو است که برگرفته از نام مراکش است بنابراین کاربرد نام مراکش بجای مغرب در زبان فارسی بهتر است بویژه اینکه دولت آن کشور نام رسمی بین‌المللی مراکو را برسمیت می‌شناسد و نه نام عربی المغرب. ترکیه تنها کشور دنیا است که از پادشاهی مراکش با نام کشور فاس نام می‌برد

ابوالحسن نجفی در غلط ننویسیم می‌نویسد: «[این کشور] در قدیم مغرب نامیده می‌شده […] مراکش فقط ایالتی از این کشور، […] و نیز نام کرسی این ایالت است. سبب این اطلاق جزء بر کلّ ظاهراً این بوده که در دوران اخیر کلمهٔ مغرب به کشورهای اروپا و آمریکا اطلاق شده‌است و در کتابهای فارسی، برائ رفع ابهام، لفظِ مراکش را بر کلّ کشور مغرب تعمیم داده‌اند. […] باید دانست که هم در متون قبلٔ فارسی و عربی و هم در اصطلاح امروزهٔ کشورهای عربی‌زبان، نام این کشور مغرب است و نه مراکش.»


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ