لغو تحریم طلا در بازار تاثیر بسیاری ندارد

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به توافق ایران با کشور‌های عضو ۵+۱ گفت: لغو بعضی تحریم‌ها که در آن لغو تحریم طلا وجود دارد تاثیری بر قیمت بازار ندارد.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تحریم طلا در بازار داخلی و بازار داد‌وستدی تاثیری نخواهد داشت و تاثیر اصلی را بر بانک مرکزی دارد.

وی تصریح کرد: این عدم تاثیر بر بازار به سبب آن است که قیمت‌گذاری طلا توسط بازار صورت نمی‌گیرد و سیاست‌های کلی توسط بانک مرکزی اتخاذ می‌شود.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: در حال حاضر نیاز مصرفی طلا در داخل کشور حل می‌شود و طلای تازه از طریق بازیافت طلاهای قدیمی‌تر تولید می‌شود.

کشتی‌آرای خاطر نشان کرد: در پی توافق صورت گرفته شوکی بر بازار وارد شده که عده‌ای را در لاک دفاعی فرو برده است که تاثیر این شوک روانی را می‌توان در افزایش حجم عرضه ملاحظه کرد.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی قیمت طلا از فروردین‌ماه سال جاری گفت: کاهش حجم داد‌وستد طلا و سرمایه‌گذاری روی طلا عامل اصلی کاهش قیمت طلا در بازار داخلی و جهانی است.

کشتی‌آرای بیان کرد: کاهش داد‌وستد و سرمایه‌گذاری در حوزه طلا نیز در بازار‌های جهانی به شدت افزایش یافته است که سبب کاهش ۲۲ درصدی قیمت طلا از اوایل سال جاری میلادی شده است.

وی با بیان این‌که مصرف زیورآلات در کشور به شدت کاهش یافته و خرید طلا و سکه تنها برای رفع نیاز انجام می‌شود آینده بازار طلا را بدون التهاب دانست و بیان کرد: سرمایه‌گذاری در این بازار کاهش خواهد یافت و سرمایه‌ی مردمی به بانکها، اوراق مشارکت و بورس سرازیر خواهد شد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *