ماجرای آپارتمان‌های بدون‌قیمت در آگهی‌ها

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/10/20ab0097d25ea24c9d10fd3dd201b2a21.jpg

برخی مشاوران املاک برای فروش آپارتمان از هر امتیاز مثبت ثبت شده در فایل برای بزرگ‌نمایی ویژگی‌های واحد مذکور استفاده می‌کنند تا در نهایت از طریق تعیین قیمت واقعی فروش بتوانند هرچه سریع‌تر فایل عرضه شده را به خریدار معرفی کرده و پیشنهاد به خرید را به انجام معامله پیش ببرند.

در مقابل عده‌ای از مشاوران املاک هم از عنوان قیمت پیشنهادی فروش برخی از فایل واحدهای فروشی خودداری می‌کنند و سعی دارند به روش دیگری متقاضی را راضی به خرید کنند. خریداران برای پی بردن به قیمت پیشنهادی فروش این دسته از واحدها ابتدا باید از واحد مورد نظر بازدید کنند تا از ارزش آن مطلع شوند.برای مثال، یک واحد مسکونی ۱۱۵ متری نوساز با کلیه امکانات، خوش نقشه در خیابان دریان نو برای فروش آگهی شده است.

مشاور املاکی که به اصطلاح، دلال این فایل فروش است، تاکید کرده که قیمت فروش بعد از بازدید اعلام می‌شود. در چنین مواقعی با توجه به تجربه ثابت شده، ممکن است نرخ فروش این واحدها بیش از ارزش واقعی منطقه تعیین شده باشد و مشاوران املاک از بازگو کردن آنها در آگهی خودداری می‌کنند چراکه یقین دارند خریدار به محض رو به رو شدن با قیمت فروش آن هم بدون رویت واحد، از خرید آن منصرف می‌شود؛ زیرا ۱۰۰ درصد از بازه قیمتی واحد دلخواه خود در منطقه مورد نظر آگاهی دارد.

در چنین مواردی بنگاهدار برای اینکه مشتری خود را از دست ندهد سعی می‌کند از طریق امکانات و امتیازهای واحد مذکور، اعتماد مشتری را نسبت به قیمت پیشنهادی فروش جلب کند.البته ناگفته نماند که این ترفند از سوی مشاوران املاک موفق هم بوده است.اگرچه آن دسته از فایل‌هایی که فاقد قیمت پیشنهادی فروش هستند در بازار فروش چشمگیر است اما بعد از تماس تلفنی، بنگاهداران نرخ آنها را عنوان می‌کنند اما تعداد فایل‌هایی که دلالان مشتری یاب آنها تاکید کنند که قیمت بعد از بازدید واحد اعلام می‌شود، محدود است و علت این شرط مشاوران به احتمال زیاد همان بحث قیمت‌گذاری بالا می‌تواند باشد.

jadval

دنیای اقتصاد

نوشته ماجرای آپارتمان‌های بدون‌قیمت در آگهی‌ها اولین بار در اخبار روز ایران پدیدار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *