مترو به آزادگان می رسد

دوشنبه ۴ اردیبهشت – ۰۵:۱۵:۲۴ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

درویش در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس از خطوط مترو اعلام کرد:

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته احداث و بهره برداری از ۱۲ کیلومتر از خط ۳ مترو ، حد فاصل کمربندی آزادگان تا چهار راه ولی عصر(عج) با ۱۰ ایستگاه ، امسال در دستور کار قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از” تهران سما” ، هابیل درویش در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس از خطوط مترو با بیان این مطلب اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث خطوط ۳، ۶ و ۷ مترو، امسال به صورت همزمان دنبال می شود که در صورت تحقق اعتبارات مورد نیاز ، علاوه بر احداث ۱۲ کیلومتر از خط ۳ بخش هایی از خط ۷ مترو نیز آماده بهره برداری خواهد بود.
وی با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز و پیشنهادی متروی تهران در سال ۹۱ ، هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: امیدواریم که اعتبارات مورد نیاز مترو تصویب و تامین شود تا بتوانیم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ایستگاه های جدیدی را در سال جاری به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل شرکت مترو همچنین در مورد اقدامات صورت گرفته در سال ۹۰ گفت: سال گذشته ۸ کیلومتر خط مترو به طور کامل به بهره برداری رسید و ۷ کیلومتر نیز تکمیل شده اما به دلیل اینکه پیمانکاران به خاطر تغییر و نوسانات نرخ ارز نتوانستند به تعهدات خود برای ریل گذاری عمل کنند این امکان به وجود نیامد که ایستگاه ها را به بهره برداری برسانیم اما اکنون در تلاشیم تا خود این مشکلات را رفع کرده و با نصب ریل ایستگاه ها را بهره برداری کرده و در اختیار شهروندان قرار دهیم .
وی همچنین در مورد حادثه اخیر که در متروی تهران اتفاق افتاد و ورود سیلاب به شبکه مترو گفت: این یک حادثه بود که در گوشه و کنار دنیا نیز ممکن است اتفاق بیفتد. بارش روز ۲۷ فروردین ماه به قدری زیاد بود که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه ارزیابی شد و به همین دلیل شاهد طغیان رودخانه و شکسته شدن دیواره  رودخانه میانرود بودیم و حجم بسیار زیادی از آب وارد شبکه مترو شد.
درویش ادامه داد: اگر این آب وارد شهر و محلات می شد به طور حتم خسارات و تلفات زیادی را به شهر و شهروندان وارد می کرد.اما خوشبختانه در این حادثه ما حتی یک مورد تلفات جانی و یا زخمی شدن شهروندان را نداشتیم.
وی در مورد اظهارات برخی از مسئولان در مورد عملکرد شهرداری تهران در حادثه اخیر گفت: من نمی دانم که دقیقا چه اظهار نظر هایی شده اما ظاهرا عرف است که اکنون وقتی فردی را پیدا نمی کنند برای دعوای سیاسی به مترو رو می آورند.
درویش در پایان تصریح کرد: اقدامات لازم برای تامین اعتبار و ترخیص واگن های مترو از گمرک در حال انجام است و شهرداری نهایت تلاش خود را می کند تا بتواند هر چه سریعتر واگن های جدید را وارد خطوط کند.
شایان ذکر است، صبح امروز تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله آقا تهرانی، حسینیان، رسایی، کوچک زاده و زارعی از خطوط ۳ و۷ متروی تهران بازدید کردند.
 

 

کد خبر: ۲۰۱۲۰۴۲۳۱۷۱۵۲۴۵۳۱


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *