متکی به تماشای اولین انیمیشن ایرانی نشست

۱۴فروردین۱۳،

منوچهر متکی روز چهارشنبه (۱۴ فروردین‌ماه ۹۲) به تماشای انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در سینما آزادی تهران نشست.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛‌ منوچهر متکی، روز چهارشنبه (۱۴ فروردین‌ماه ۹۲)  به تماشای انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در سینما آزادی تهران نشست.

متکی پس از تماشای این انیمیشن گفت: کسی از من برائ دیدن این فیلم دعوت نکرده بود ، من با علاقه شخصی خودم به تماشای این اثر نشستم زیرا امروز شاهد هستیم که روزنه‌ای از امید در عرصه سینما باز شده و این که ۲۵۰ نفر چند سال تلاش کرده‌اند تا در راه ساخت انیمیشن گامی بلند بردارند، قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: من کنجکاو بودم که بدانم اولین انیمیشن ایرانی به چه شکلی روی پرده رفته است. این انیمیشن هرچند به داستان مستحکم و مشخصی تکیه نزده بود، اما مجموعه‌ای از طنزهای اجتماعی بود که پیشتر مشابه آن را ندیده بودم.

متکی گفت: بهتر بود سازندگان این انیمیشن می‌توانستند با چهره‌های سیاسی هم مزاح کنند. تهران ۱۵۰۰ تقریبا با هر موضوعی جز مقام‌های شهری و سیاسی شوخی کرد. این در حالی است که آینده و تهران سال ۱۵۰۰ را شهردار و شورای شهر می‌سازند، اما از آنها هیچ اثری در این انیمیشن نیست، گویی آن که شهر خودش خود به خود رشد کرده و یا روبات‌ها در سازندگی آن نقش داشته‌اند، این یک ضعف است که باید بپذیریم. با این حال اکنون که ثابت شد ایران می‌تواند جزو کشورهای تولیدکننده انیمیشن‌های سه‌بعدی باشد، نباید این پیشرفت را متوقف کرد و با بی‌توجهی و بی‌مهری به فراموشی سپرد، البته باید توجه داشت که روند ایجاد شده بازگشت پذیر نیست.

متکی در پایان افزود: امیدوارم استقبال مخاطبان از این فیلم در حدی باشد که سرمایه‌گذاران به ادامه این مسیر نو تشویق شوند و انیمیشن‌های بعدی در آینده به چهره‌های معروف نیز اتکا نکرده و شاهد پیدایش شخصیت‌های تازه کارتونی موفق باشیم.

گفتنی است،‌ متکی بعد از تماشای این فیلم در تریای باز سینما آزادی با «محمدرضا ابوالحسنی»، تهیه‌کننده این انیمیشن دیدار و دربارهٔ این فیلم با وی گفت و گو کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ