مخالفت حسین رضازاده با استعفای کوروش باقری

دی ۱۳۹۹

ورزش > دیگر ورزشها – پایگاه اینترنتی رسمی فدراسیون وزنه برداری نوشت:

حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به استعفای کوروش باقری، سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: با این استعفا موافقت نمی کنم. رضازاده با ابراز رضایت از تکرار عنوان سومی دنیا توسط تیم ملی وزنه برداری گفت: سال بعد از المپیک سال توجه به جوان هاست. ما هم با این تفکر تیمی جوان را به رقابتهای جهانی لهستان فرستادیم که خوشبختانه با کسب امتیازات درخور توجه توانست برای دومین بار در طول تاریخ روی سکوی سوم رقابتهای جهانی بایستد. این تیم و این نفرات آینده سازان وزنه برداری ایران می باشند و با انگیزه بالایی که دارند در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ می توانند افتخارات پرشماری را برای ورزش ایران به ارمغان بیاورند.
رضازاده در ادامه با اشاره به کسب عنوان سومی جهان افزود: متاسفانه بعضی ها که اسم خود را کارشناس وزنه برداری گذاشته اند، اما هیچ چیز جز شکست وزنه برداری آنها را خوشحال نمی کند، در رسانه ها اینطور عنوان کرده اند که تیم ایران هفتم شده که این موضوع کذب محض است. در رده بندی تیمی رقابتهای وزنه برداری چیزی که اهمیت دارد امتیاز وزنه برداران است نه مدالی که به دست می آورند. در همین رقابتهای جهانی کشورهای بسیاری مدال کسب کردند اما در پایان تیم ایران به عنوان تیم سوم رقابتها معرفی شد و کاپ قهرمانی گرفت. در همین رقابتها کره شمالی ۱۰ مدال طلا، نقره و برنز گرفت، اما چرا به مربی آنها کاپ داده نشد. این درست نیست که با سوءاستفاده از فرصتی که رسانه ملی در اختیار اشخاص می گذارد، به جای حقیقیت دروغ به مردم گفت تا ارزش کار تیمی که اکثر آنها برای اولین بار در رقابتهای جهانی شرکت می کردند پائین آورده شود. من شنیدن یکی از کارشناسان حتی رئیس فدراسیون و کادر فنی تازه را هم معرفی کرده که واقعا جای تاسف دارد!
رئیس فدراسیون وزنه برداری دربارهٔ تصمیم کوروش باقری برای استعفا از سرمربیگری تیم ملی نیز گفت: من با این استعفا موافقتم نمی کنم. به هر حال طی این چند ماه اخیر فشار بسیاری به سرمربی تیم ملی وارد شد. در جریان همین رقابتها نیز بسیاری از کسانی که خود را عضوی از خانواده وزنه برداری می دانند، به جای روحیه دادن به تیم جوان ایران، در تهران با صحبت های غیر کارشناسانه، همه تلاش خود را کردند تا روحیه بچه ها و کادر فنی را تخریب کنند. در چنین فضایی هر کس جای کوروش باقری باشد سلامتی خود را به تحمل این فشارهای غیر منصفانه ترجیح می دهد. اما نباید فراموش کنیم که این سرمربی یکی از ارکان اصلی موفقیت های وزنه برداری ایران طی این سه – چهار سال اخیر بوده است. کوروش با توجه به مشکل قلبی که برایش بوجود آمد نیاز به استراحت دارد، اما من مخالف استعفای او هستم و مطمئن هستم با گذشت چند روز، تصمیم منطقی تری اتخاذ خواهد کرد.

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ