مدیریت رخدادهای امنیتی در بانک با تعامل پلیس فتا – اخبار اجتماعی

مرکز کاشف به عنوان مرکز امداد رایانه‌ای در شبکه بانکی کشور مطرح شده که وظیفه آن مدیریت و رسیدگی به رخ دادهای امنیتی بانکی می باشد .


 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  علیرضا کیان پور مدیر مرکز کاشف بانک مرکزی با اشاره به تعامل پلیس فتا با شبکه بانکی کشور بخصوص بانک مرکزی گفت: ضمن حضور در غرفه پلیس فتا در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در خصوص نحوه تعامل این مرکز با پلیس فتا افزود: در صورت بروز رخدادهای امنیتی این مرکز تا پیش از تاثیر فراگیر رخداد امنیتی در بانک‌های دیگر و متضرر شدن مردم، به پلیس فتا اطلاع داده و در این صورت این پلیس وارد عمل می‌شود.  
وی  ادامه داد : در برخی از موارد پلیس فتا برای پیگیری برخی از تراکنش‌های بانکی ، موارد را به این مرکز ارجاع می دهد و مرکز کاشف این مورد را پیگیری می کند.
کیان پور با اشاره به اینکه در حال حاضر دو میلیون pos و ۲۸ هزار دستگاه خودپرداز در سطح کشور وجود دارد که نسبت به جمعیت کشور بسیار اندک است، اظهار داشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به جایی برسیم که ۸۰ درصد تراکنش های بانکی به صورت الکترونیکی باشد که البته تامین امنیت این وضعیت بسیار حائز اهمیت است. در این راستا همکاری این مرکز با نهادهای امنیتی و نظارتی مهم‌تر و بیش تر می شود .
وی در خصوص گزارش حملات بانکی در چند ماهه اخیر تصریح کرد: اخیرا در خصوص حملات فیشینگ که شایعه شده بود تعامل و همکاری تاثیر گذاری با پلیس فتا صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد : اولین تعامل مرکز کاشف به نمایندگی از بانک مرکزی با پلیس فتا به حدود یک سال گذشته بر می گردد و در این مدت حملاتی که از طریق فیشینگ و حملاتی که به شبکه POS رخ داده بود، آغاز شده است . /ل


باشگاه خبرنگاران
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ