مراقبت از پوست در زمستان

۲۶م دیماه ،
ممتاز نیوز : پوست شما در فصل زمستان دچار کم‌آبی ‌شده و با خشونت هوا مواجه می‌شود و صدمه می‌بیند. در این فصل ما بیش از همیشه در معرض ابتلا به امراضی چون اگزما هستیم. هوای خشک زمستان و باد شدید این فصل می‌تواند سبب خشکی، ترک‌خوردگی و خارش‌پوست شود.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام جم ؛ شاید تابش نور خورشید این فصل بسیار شدید نباشد، اما بازهم احتمال آسیب‌دیدن پوست بر اثر اشعه ماورای بنفش وجود دارد؛ بخصوص آسیب به چشم‌ها ممکن است بیشتر شود، چون در زمستان با این که شدت نور مرئی کمتر است و درست به همین سبب، مردمک‌ها گشادترند، اما شدت اشعه ماورای بنفش نور خورشید، چندان تفاوتی با تابستان ندارد، بنابر‌این هنوز به عینک آفتابی نیاز دارید.

در اشخاص مسن، اشخاصی که در مناطق خشک و کم‌رطوبت زندگی می‌کنند و اشخاصی که دائم دوش می‌گیرند، خشکی پوست بیشتر است.

در این فصل برائ مراقبت از پوست باید آن را با کرم‌های رطوبت‌رسان مرطوب نگه‌دارید و از وزش مستقیم باد در امان دارید. ضد‌آفتاب را خصوصا در روزهای برفی فراموش نکنید و دست‌های خود را با دستکش بپوشانید.

اگر پوست شما بیش از حد خشک است، می‌توانید هنگامی که پوست مرطوب است از روغن‌هایی چون روغن بادام، کنجد یا روغن بچه استفاده کنید.

روغن به عنوان محافظ در برابر سرما از پوست‌تان محافظت می‌کند.

روغن بسیار بهتر از مرطوب‌کننده است و از تبخیر آب در پوست جلوگیری می‌کند. هوای سرد و عوامل دیگر می‌تواند سبب دردناک‌‌شدن و ترک‌خوردگی لب‌ها شود که در نتیجه آن لب‌ها پوسته‌پوسته شده و قاچ‌قاچ می‌شوند. لب‌های شما هم نیاز به کرم‌های ضدآفتاب مخصوص یا چرب‌کننده مانند پماد ویتامین A دارند؛ وگرنه باید منتظر ترک روی لب‌هایتان هم باشید.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ