مرخصی زایمان افزایش یافت

۲۷م آذر ،

رییس کارگروه جمعیت و حمایت از خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس، از افزایش مرخصی زایمان و همچنین تعیین مرخصی برای پدران در این کارگروه خبر داد.

ممتازنیوز: امیرحسین قاضی‌زاده با اشاره به جلسه صبح امروز کارگروه جمعیت و حمایت از خانواده در بررسی طرح اصلاح سیاست‌های جمعیتی و حمایت از خانواده، اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد که علاوه بر افزایش میزان مرخصی زایمان تسهیلاتی برای مادران در دوران شیردهی در نظر گرفته شود.

وی توضیح داد: در صورت تصویب نهایی این طرح در کمیسیون اجتماعی و صحن علنی میزان مرخصی زایمان از شش ماه به نه ماه افزایش پیدا می‌کند همچنین مادران در دوران شیردهی یعنی دو سال به صورت نیمه وقت در محل کار حاضر می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین گفت که در مصوبه دیگر این کارگروه مقرر کرده است که برای پدران مرخصی به مدت دو هفته در نظر گرفته شود.

قاضی‌زاده یکی دیگر از مصوبات امروز کارگروه را تصویب برنامه توسعه کودکان عنوان کرد.

وی در پایان با بیان اینکه این طرح در راستای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و مورد بررسی قرار می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد که این بررسی‌ها هر چه سریعتر به اتمام رسیده تا برای تصویب نهایی به کمیسیون اجتماعی ارائه شود.

ایسنا


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. مادر گفت:

    جون به لب شدم الان تو ماه ۶ مرخصی ام توروخدا زودتر تصویب نهاییش کنید اخه شامل من میشه ولی اگر ابلاغیه دیر به آموزش پرورش برسه بجه ۶ماهم بی مادر میمونه توروخدا….

  2. مینا گفت:

    توروخدایه خیر جدی بدین مردیم از بس به اخبار و اینترنت سر زدیم آیا این طرخ تا اردیبهشت ۹۲ تصویب و اجرا میشه تا ماهم استفاده کنیم یا نه خودمونو بیخودی امیدوار کردیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ