مشکلات تعرفه خدمات آزمایشگاهی باید اصلاح شود

۳۱فروردین۱۳،

گرفتاری در خدمت رسانی و تعرفه خدمات آزمایشگاهی وجود دارد که با اصلاح این مشکلات می توان خدمات بهتری را به مردم ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ دکتر ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کنگره ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی گفت: تقویت نیروی انسانی آزمایشگاه ها موفقیت آمیز بوده است.

هم اکنون ۴هزار و دویست آزمایشگاه در کشور داریم که توسط متخصصان اداره می گردد این تربیت نیروی انسانی در دهه اخیر تقویت شده است.

وی گفت: برائ مدیریت بهتر در عرصه علوم آزمایشگاهی باید سهم خود را از این بازار داشته باشیم که لازمه آن این است که در قبال واردات تجهیزات آزمایشگاهی موازنه برقرار شود. چنانکه سرمایه گذاری دولتی در حوزه تجهیزات پزشکی انجام شود می توانیم کسانیکه را که برائ ما گرفتاری ایجاد کردند به تسلیم وادار کنیم.

ابوالقاسمی تصریح کرد: خدماتی باید ایجاد شود که برائ تمامی مردم قابل دسترس باشد خدمات درمانی در دسترس در حوزه تجهیزات پزشکی به نحوی مطلوب گسترش یافته است و دیگر نیاز به این نیست که بیماران برائ دسترسی به یک آزمایشگاه کیلومترها راه طی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: علاوه بر دسترس بودن تجهیزات آزمایشگاهی باید بررسی کنیم و ببینیم که آیا برائ مردم نیز قابل تهیه است و عزیزان می توانند از پس هزینه ها برآیند و امکان دریافت خدمت در آزمایشگاه تخصصی را دارند.

وی ادامه داد: در اغلب بیمارستان ها بودجه مناسب برائ تست مولکولی وجود ندارد و بیمه نیز آنرا پوشش نمیدهد در این موارد باید از خیرین کمک بگیریم، حمایت خیرین فقط به ساختن مکان نیست امروزه علاوه بر ساختن، نگهداری و ارائه خدمات مهم تر است.

ابوالقاسمی افزود: تخت بیمارستانی می سازیم ولی در ارائه خدمات نقدینگی نداریم با تجمیع بخشی از کارها می توان فرصت استفاده از آنها را برائ مردم فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: گرفتاری در خدمت رسانی و تعرفه آزمایشگاهی وجود دارد این مشکلات باید اصلاح شود تا خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم و آن طور نباشد که بیماران به سبب هزینه بالای درمان از انجام آزمایش منصرف شوند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ