معرفی خیابان های بورس “طلا”و “جواهر”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

منطقه بازار در تهران از قدیم، مرکز صنف طلاوجواهر بوده است و از نظر وسعت هم شکی نیست که بزرگ‌ترین بازار طلای ایران است. از مزیت‌های این منطقه می‌توان به حضور بیشتر طلاسازها و طلا فروشی‌های با سابقه و صاحب سبک در این صنف اشاره کرد. به جز اشخاص مرتبط و همکاران صنف طلا مثل بنکداران و توزیع‌کنندگان و ریخته‌گران طلا، واحد‌هایی که در قسمت ساخت و فروش طلاوجواهر می باشند هم کم نیست. از دیگر مزیت‌های این منطقه، فروش و ساخت طلاوجواهر با اجرت کمتر نسبت به جاهای دیگر در تهران است اما منطقه بازار هم مشکلاتی مختص خود دارد.

میلاد نور
در مرکز خرید طلای میلاد نور با توجه به واقع بودن بورس طلا در طبقه سوم، جریان خرید مشتریان دور از دید اشخاص مشکوک است و همچنین تجهیز پاساژ به دوربین‌های مداربسته و ‌نگهبان‌های آموزش‌دیده، فضای آرام و امنی را برای اطمینان خاطر مشتریان ایجاد کرده است.

اقدسیه

در منطقه اقدسیه ۳ پاساژ صدف، مجتمع تجاری اقدسیه و صاحبقرانیه  شناخته شده می باشند که در این بین، پاساژ صدف با قدمت ۲۰ ساله‌ای که دارد، برای هر علاقه‌مند به طلا آشناست. ‌
این ۳ پاساژ با حضور بیش از ۴۰گالری برجسته پذیرای تمام مشتریان و بازدیدکنندگان می باشند. محصولات گالری‌های این منطقه هم از تازه‌ترین و لوکس‌ترین محصولات موجود در تهران است که طبق آخرین ژورنال‌های روز دنیا ساخته و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده می‌شود.

پاساژ قائم

مرکز خرید قائم یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین مراکز طلا و جواهر در تهران است که با بیش از ۱۰۰گالری طلا و جواهر در مرکزیت تجریش به‌عنوان یکی از قطب‌های طلا و جواهر شناخته شده است که سبب این شناخت مردم ۱۵سال سابقه تاسیس و فعالیت آن است.
از مزیت‌های مرکز خرید قائم، نزدیکی مکان اتحادیه طلا و جواهر شمیران به پاساژ است و اتحادیه، مستقیم از نظر کیفیت محصولات و قیمت‌گذاری، تمام واحدها را تحت پوشش قرار می‌دهند و مشتریان برای اطمینان بیشتر یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلا یا کسبه پاساژ می‌توانند به دفتر اتحادیه شمیران،  جنب پاساژ قائم مراجعه کنند. محصولات گالری‌های پاساژ قائم بسیار متنوع بوده و مطابق با سبک کارهای روز ایتالیا و ترکیه بوده و باب طبع تمامی علاقه‌مندان به طلاست. ‌

میرداماد

بازار طلای میرداماد فقط به یک پاساژ ختم نمی‌شود؛ حوالی میدان مادر و خیابان شاه‌نظری بیش از ۵۰ واحد صنفی طلا مشغول به فعالیت می باشند که تعدادی از آن‌ها در پاساژهای بزرگی مانند پاساژ گنجینه محسنی‌، پاساژ مادر‌‌، میرداماد‌، مریم و چند پاساژ دیگر و تعدادی هم خارج از پاساژ پذیرای علاقه‌مندان به طلا می باشند.

 گاندی

خیابان گاندی زمانی مرکز فروش تازه‌ترین و لوکس‌ترین جواهرات در تهران بود و همیشه مملو از جمع علاقه‌مندان به خرید طلا بود اما امروزه به‌دلیل شکل‌گیری بورس پارچه در آن احداث شده،  هر روز از تعداد مشتریان و بازدید‌کنندگان مرکز گاندی کم می‌شود.
به همین سبب گاندی دیگر یک بورس تخصصی برای علاقه‌مندان به طلا و جواهر نیست و قانون پارک ممنوع خیابان گاندی و ازدیاد ترافیک هم مزید بر سبب شده تا بسیار از گالری‌ها هم از خیابان گاندی نقل مکان کنند.

کریمخان

منطقه کریمخان هم به غیر از پاساژ نگین بسیار از فعالان و گالری‌دارهای طلا را در خارج از پاساژها دارد ‌اما مجتمع نگین هم با قدمت ۲۵ ساله در قلب کریمخان با بیش از ۱۰۰ گالری حرف اول را می‌زند. ‌

منطقه کریمخان نزدیک به ۳۰۰ فعال صنف طلا را در قسمت‌های فروش طلاوجواهر و سکه، ساخت طلا و مخراج کاری در خود جای داده است و از نظر قدمت و وسعت در صنف طلا یکی از قطب‌های ایران است. از مزیت‌های کریمخان می‌توان به متنوع‌بودن محصولات با سطح کیفی بالا اشاره کرد اما ایراداتی که به این منطقه وارد است تنها به بحث ترافیک و مشکل پارکینگ مختص نمی‌شود بلکه طرح ترافیک شهر تهران نیز دسترسی به این منطقه را برای علاقه‌مندان به خرید طلا سخت‌تر کرده است ‌ولی این مشکلات هنوز مردم ساکن تهران را مجاب نکرده که بازار طلای کریمخان را فراموش کنند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ