موزه «متروپلیتن» نیویورک میزبان عروسک «مبارک» شد

۲۱خردادماه،

به گزارش سینما پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دادشکر با بیان این که بازاری برای عرضه محصولات تئا‌تر کودک و نوجوان نداریم، گفت: در قبل فعالیت‌هایی انجام شده است ولی امروزه دیگر، گروه‌های اندکی در عرصه تولید محصولات مرتبط با تئا‌تر فعالند.اگر فعالیت بازار تداوم داشته باشد برنامه بسیار خوب و تاثیرگذاری است.

 

دادشکر با این توضیح که برگزاری بازار تئا‌تر کودک و نوجوان می‌تواند فعالیت مثبتی برای معرفی عروسک‌های بومی ایرانی به مخاطبان باشد، اظهار داشت: عروسک‌های محلی کردستان، آذربایجان، خراسان، شیراز و شمال از جمله عروسک‌هایی است که تعدادی از آن‌ها جنبه نمایشی دارند و بعضی دیگر نیز آیینی و تعدادی هم همواره در روستاها مطرح بودند که بازار تئا‌تر می‌تواند در بازار معرف دوباره این عروسک ها به مردم باشد.

 

این هنرمند با این توضیح که عروسک «مبارک» اولین‌بار توسط کانون پرورش فکری به مردم معرفی شد، گفت: خود من تعدادی از این عروسک را به دوستان و میهمانان خارجی هدیه دادم که برای آن‌ها غافلگیر کننده و جذاب بود. یکی از این عروسک‌ها امروز در مجموعه موزه متروپلیتن نیویورک موجود است.

 

دادشکر اضافه کرد: عروسک‌های بومی بسیاری در کشور وجود دارد که انتظار می‌رود در گام اول برگزاری بازار تئا‌تر کودک و نوجوان، مرکزملی اسیتژ و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نسبت به احیای دوباره آن‌ها و بازسازی شدنشان اقدام کند تا این میراث ملی محافظت شود و از بین نرود.

 

بازار تئا‌تر کودک و نوجوان با شعار «امروز، کودکی را به تئا‌تر ببریم» از ۸ تا ۱۲ تیر ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/ش.ع/ن.ف


سینماپرس
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ