موسسه رازی پنج نوع واکسن انسانی استراتژیک در کشور را تولید می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، هادی فامیل قدکچی ظهر سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: از شش نوع واکسن استراتژیک انسانی، پنج نوع را موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تهیه می کند و این واکسنها در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف تهیه می شود.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ادامه داد: تلاش برای گسترش تولیدات واکسن و سرم از سوی این موسسه دنبال می شود و این امر در خصوص موارد دامی و پزشکی پیگیری خواهد شد.

فامیل قدکچی گفت: موسسه رازی در خصوص  تولید واکسنهای طیور نیز فعالیتهای مهمی انجام می دهد و تلاش می کند تا بخش عمده ای از نیازهای کشور در این خصوص را پاسخ دهد و تامین کند.

۶۰ درصد نیاز کشور در خصوص واکسنهای طیور را رازی تامین می کند

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: ۶۰ درصد نیاز کشور در خصوص واکسنهای طیور از سوی این موسسه تامین می شود و تلاش برای گسترش تولیدات واکسن دامی ادامه دارد.

وی در خصوص واکسنهای انسانی ادامه داد:لازم است تا حد ممکن، واکسنهای انسانی مورد نیاز کشور را در داخل تامین کنیم زیرا در برخی از موارد، هزینه های میلیاردی برای واردات بعضی واکسنهای انسانی انجام می شود.

فامیل قدکچی گفت: تهیه و تولید همه واکسنهای مورد نیاز کشور در داخل، هزینه ها را کاهش می دهد که این امر تاثیرات مطلوبی به همراه دارد و توجه به آن، ضرورت تولید واکسنها را بیش از پیش افزایش می دهد.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: لازم است از همه ظرفیتهای موجود در راستای تولید همه واکسنها و سرمهای مورد نیاز استفاده شود تا در این خصوص شاهد به دست آمدن نتایج مطلوب مد نظر باشیم.

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ