موسیقی‌های شیش و هشتی با ترازهای آن‌ور آبی برائ برنامه‌های کودک جالب نیست

۱۱م آذر ،

 فاطمه شیرازی از ساخت موسیقی‌های تازه پاییزه و زمستان ویژه خردسالان در برنامه‌ی «تن تن کارتن» خبر داد و گفت: این موسیقی‌ها کە ریتمی شاد دارند، به اصطلاح امروزی شیش و هشتی نیستند‌. این موسیقی‌ها در مراحل آماده‌سازی می باشند و از دو هفته‌ی دیگر پخش خواهند شد.

تهیه‌کننده‌ی برنامه خردسال «تن تن کارتن» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دربارهٔ‌ی موسیقی کە با ریتم شاد و تند برائ کودکان ساخته می‌شود و اینکه تا چه میزان بر این موسیقی‌ها نظارت می‌شود، اظهار کرد: اولا موسیقی‌ها توسط کسانی ساخته می‌شود کە معمولا کار کودک انجام می‌دهند و وارد به کار می باشند. ثانیا موسیقی‌هایی کە برائ کودکان با ریتم تند و شاد ساخته می‌شوند توسط مرکز نظارت موسیقی سازمان صدا و سیما نظارت و تایید می‌شود؛ به عنوان مثال برنامه «رنگین کمان» کە در شبکه تهران با ریتم‌هایی شاد موسیقی اجرا می‌کند از نظر استاندارد بودنش توسط مرکز نظارت موسیقی سازمان صدا و سیما تایید شده است.

او در ادامه با اشاره به این کە متاسفانه در بعضی برنامه‌ها موسیقی‌هایی وجود دارد کە نه جالب است و نه برائ کودک مناسب است، خاطرنشان کرد: برنامه «تن تن کارتن» اولین برنامه‌ی تخصصی در شبکه تهران است کە کاملا تخصصی برائ کودک کار می‌کند، اما اگر بودجه‌ی بهتری به آن اختصاص داده شود جای مانور بیشتری خواهیم داشت. موسیقی این برنامه نیز ریتمی تند ولی کودکانه دارد اما با این حال در بعضی برنامه‌ها موسیقی‌های شیش و هشتی با ترازهای آن‌ ور آبی و برگرفته از همان‌ها شنیده‌ایم کە به زبان کودک تغییر داده شده است و برائ کودک جالب نیستند.

شیرازی در پایان گفت: ساخت موسیقی تازه پاییزه و زمستانه ویژه‌ی خردسالان، جنبه‌ی آموزشی دارد و با موضوعات مختلف شاد است کە شاعر آن حمزه صالحی،‌ آهنگساز آن علی شهجویی و خواننده آن الهام محبوبی است. این موسیقی تازه تا دو هفته دیگر پخش خواهد شد.

منبع: ایسنا


موسیقی ایرانیان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ