میرحسین و سردبیری روزنامه جمهوری به روایت کیهان/ رازهای دهه شصت

به گزارش خبرآنلاین، «رازهای دهه شصت» نوشته مرتضی صفار هرندی که از سوی موسسه کیهان و در قالب کتاب های «نیمه پنهان» منتشر شده، که به اعتقاد نویسنده جرقه تولید و نگارش آن انتخابات سال ۸۸ و حضور یک کاندیدای متفاوت که میراث اولین اختلاف انگیزی در صف اسلام خواهان طرفدار راه امام در دهه اول جمهوری اسلامی بوده است.

هرندی در مقدمه خود می نویسد: «جو زدگی و رادیکالیسم هزینه ساز و اشوب آفرین بخشی از بازیگران انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خرداد ۸۸، اندک اندک فضا را برای طرح عریان حوادث دورانی فراهم ساخته بود که محل اتکای تبلیغات آن ها به خود به شمار می رفت.»

«ژست رادیکالی، ماهیت لیبرالی، تقابل با ۹۸درصد، صف آرایی سکولارها مقابل امام و امت، دولت موقت، اعتدال گرا یا ناتوان، سیاست خارجی دولت موقت،نخستین شرکای فتنه نفاق، سیدحسن ایت یک معما، منافقین و تسخیر لانه جاسوسی، بنی صدر؛ نقطه الحاق چپ و راست، راز سر به مهر هشتم شهریور، کابینه موسوی؛ چالش گاه خط امام، نامه ۶ فروردین، رنجنامه و باقی قضایا…» عناوین برخی بخش های این کتاب است که در ۵ فصل از پیروزی انقلاب تا رحلت امام(ره) را بررسی کرده است.

در بخشی از کتاب در خصوص حزب جمهوری اسلامی می خوانیم:

«بنابر روایتی، آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی واسطه معرفی میرحسین به حزب جمهوری اسلامی بود که وی را از زمان حضور در مسجد امیرالمومنین تهران می شناخت. البته به گفته حبیب الله عسکر اولادی، آیت الله خامنه ای در دوران مبارزات و مخفی بودن، به منزل پدر میرحسین موسوی رفت و آمد داشته و با خود وی در ارتباط بوده اند. موسوی سابقه مبارزاتی چندانی نداشت. او شریک مهدی بازرگان، عبدالعلی بازرگان و حسن آلادپوش در تاسیس شرکتی به نام «سمرقند» بود. راه اندازی نمایشگاه هنری «موش و گربه» که مفهوم ضد استبداد از آن برداشت می شد، به اتفاق همسرش زهره کاظمی(مشهور به زهرا رهنورد) تنها سابقه قابل ذکر میرحسین موسوی در دوران ستم شاهی است…سردبیری روزنامه جمهوری اسلامی را کسی مثل میرحسین موسوی در دست گرفت که بدون پرده پوشی تیتر صفحه اول روزنامه را به اظهارات افرادی مثل اسلام کاظمیه و حبیب الله پیمان اختصاص می داد یا اظهارات همسر خود(زهرا رهنورد) در نسبت دادن تقلب به انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی و نیز متهم کردن اصل ولایت فقیه به دیکتاتوری را به چاپ می رساند…»

این کتاب در ۳۶۰ صفحه همراه با آلبوم تصاویر و نمایه با قیمت ۷۵۰۰ تومان منتشر شده است.

در بخشی از آلبوم تصاویر، ذیل تصویر آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار میرحسین موسوی نوشته شده است: «بر اساس تحلیل محسن رفیقدوست، آقای هاشمی رفسنجانی پس از رسیدن به مسئولیت جانشین فرماندهی کل قوا در اواخر جنگ و با توجه به عدم تمایل دولت میرحسین موسوی با پشتیبانی جدی از دفاع مقدس، با انداختن توپ به زمین دولت موسوی، جنگ را به پایان رساند. هاشمی ستاد جنگ را به ریاست میرحسین موسوی راه انداخت و مسئولیت لجستیک و تبلیغات آن را به ترتیب به بهزاد نبوی و سیدمحمد خانمی سپرد و درست بعد از دوماه، آنها ناتوانی خود را از ادامه جنگ اعلام کردند.»

همچنین ذیل عکسی که در آن علاوه بر رهبر معظم انقلاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی، دکتر ولایتی و میرحسین موسوی دیده می شوند، نوشته شده:«بخش عمده ای از استعفانامه میرحسین موسوی در واقع اعتراض تلویحی به اراده امام در واگذاری مدیریت مذاکرات آتش بس با عراق به دکتر علی اکبر ولایتی وزیر امورخارجه وقت بود. موسوی در استعفانامه اش از آیت الله خامنه ای(رییس جمهور وقت) تا وزارت امور خارجه را به بی اطلاع گذاشتن خود از فعالیت های دیپلماتیک متهم ساخت.»

ساکنان تهران در صورت علاقه برای تهیه این کتاب می توانند با شماره ۲۰- ۸۸۵۵۷۰۱۶ سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب ها را تلفنی سفارش بدهند.

۶۰۶۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ