میگرن عاملی برای وقوع بیماری‌های قلبی عروقی در زنان

۳۰م دیماه ،

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از محققان در مطالعه سلامت زنان شامل بررسی ۲۷ هزار و ۸۶۰ زن که ۱۴۳۵ نفر از آنها مبتلا به میگرن آورا بودند طی یک دوره ۱۵ ساله ۱۰۳۰ نفر از آنها را با حمله قلبی، سکته مغزی و یا مرگ ناشی از اتفاقهای قلبی عروقی شناسایی کردند که این ملاحظات از ارتباط مستقیم میگرن‌ و خطر وقوع این بیماری‌ها خبر می‌دهد.

تحقیقات بیشتر محققان نشان می دهد که بعد از فشار خون بالا، میگرن آورا مهمترین عامل کمک رساننده به وقوع حمله قلبی و سکته مغزی در گروه مورد مطالعه شناخته شده چرا که اثرات منفی حاصل از آن پیش از دیابت، سیگار کشیدن، چاقی و داشتن سابقه خانوادگی برای ابتلا به این بیماری‌ها قرار گرفته است.

 

از طرفی نتایج دیگر این مطالعه درست است که به اشخاص مبتلا به میگرن اخطار می‌دهد که در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها قرار دارند اما این پدیده به این معنی نیست که تمام اشخاص مبتلا به میگرن آورا حتما حمله قلبی و یا سکته مغزی را تجربه خواهند کرد.

 

به گفته محققان اشخاص مبتلا به میگرن می‌توانند احتمال وقوع این خطرات را در خود با تعدیل عوامل دیگر مانند عدم مصرف دخانیات، نگه داشتن فشارخون پایین‌تر، کاهش وزن و انجام ورزش کاهش دهند.

 

به گزارش مهر، نتایج این تحقیق در نشریه آکادمی نورولوژی آمریکا انتشار یافته است.


MehrNews Rss Feed
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *