نارضایتی‌ها از تبلت جدید مایکروسافت ادامه دارد

۲۷ آبان ، مهر- یک وکیل در کالیفرنیا از شرکت مایکروسافت شکایت کرده و اظهار داشت که تبلت سرفیس این شرکت، برخلاف تبلیغات صورت گرفته حاوی تمام میزان فضای ذخیره سازی گفته شده نیست.

اندرو سوکولووسکی وکیلی در لس آنجلس اظهار داشت که هفته گذشته یک تبلت سرفیس ۳۲ گیگابایتی خریداری کرده است اما پس از آنکه چند فایل موسیقی و متنی وارد آن کرده، حافظه آن به پایان رسیده است.

وی به این نتیجه رسیده است که بخش قابل توجهی از این ۳۲ گیگابایت توسط سیستم عامل و برنامه های از پیش نصب شده چون Word و Excel اشغال شده و تنها ۱۶ گیگابایت برای استفاده کاربر در نظر گرفته شده است.

سوکولووسکی این دادخواست را علیه تبلیغات کذب و رویکردهای تجاری ناعادلانه به دادگاهی در لس آنجلس ارائه کرد.

این دادخواست با هدف تغییر نحوه تبلیغات مایکروسافت در رابطه با این دستگاه صورت گرفته و این وکیل و همکارانش که وی را در این راه همراه کرده امیدوارند بتوانند به منافعی که از راه این تبلیغات کذب به مایکروسافت رسیده را به مالکان اصلی خود بازگرداند.

مایکروسافت در بیانیه ای اظهار داشته است که این دادخواست شانسی در دادگاه ندارد.

در این بیانیه آمده است: مصرف کنندگان می دانند که سیستم عامل و برنامه های از پیش نصب شده روی حافظه داخلی دستگاه بخشی از حافظه ذخیره سازی آن را اشغال کرده است از این رو آنها می توانند برای افزایش حافظه از کارتهای میکرو اس دی و پورت یو اس بی استفاده کنند.

مایکروسافت روز ۵ نوامبر (۱۵ آبان) پیش به طور دقیق اعلام کرده بود که چه میزان از حافظه ذخیره سازی اطلاعات تبلت سرفیس در اختیار کاربر قرار گرفته است. به طوریکه تبلتهای ۳۲ گیگابایتی، ۱۶ گیگابایت و تبلتهای ۶۴ گیگابایتی ۲۵ گیگابایت آزاد در اختیار کاربر قرار می دهند.

فروش تبلت سرفیس از ۲۶ اکتبر (۵ آبان) آغاز شده است و سوکولووسکی تبلت خود را روز ۷ نوامبر (۱۷ آبان) خریداری کرده است.

رت فرانسیسکو که وکالت این وکیل را برعهده دارد گفت که موکلش هرگز پاسخهای مایکروسافت را ندیده است و جزئیات در وب پایگاه اینترنتی مایکروسافت مبهم ارائه شده است.

برای دستگاه های قابل حمل داشتن حافظه کمتر از چیزی که درباره آن گفته شده امری معمول است. فلش درایوها و کارتهای حافظه معمولا کمتر از چیزی که در آن گفته شده حجم دارد و کاربر معمولا به ۷ درصد از میزان اصلی و تبلیغ شده دسترسی ندارد.

در تبلتهای اپل که به نام آی پد شناخته می شوند کاربر به تمام حافظه گفته شده به جز ۱۱ درصد دسترسی دارد اما سیستم عامل و برنامه های از پیش نصب شده حاوی حافظه جداگانه خود می باشند.

چندی پیش نیز کاربران به عدم استحکام پوشش لمسی تبلت سرفیس پس از چند روز استفاده اعتراض کرده بودند. پوشش لمسی تبلت سرفیس که حاوی صفحه کلید است پس از استفاده چند روزه تعدادی از کاربران مستهلک شده و به گونه ای شکاف برداشته که اجزا داخلی آن نمایان شده است.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ