نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از وزراتخانه و دستگاه های دولتی دعوت کرد بودجه باقی مانده خود را برای کمک به مهار و کنترل شیوع کرونا به وزارت بهداشت ارائه کنند.

ناهید خداکرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وظیفه سنگین وزارت بهداشت در مهار و درمان ویروس کرونا در کشور گفت: در شرایطی که پزشکان و پرستاران در صف اول مقابله با کرونا ویروس قرار دارند و تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کادر درمانی مقابله با کرونا به یکی از دغدغه‌های وزارت بهداشت تبدیل شده، شاهد آن هستیم که سودجویان به بازار ماسک، مواد ضدعفونی کننده و… وارد شدند و این مسئله، سبب کمبود شدید اقلام بهداشتی مورد نیاز در این شرایط شده است.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اظهار کرد: در شرایط شیوع ویروس کرونا، علاوه بر مردم، کادر درمانی همچون پزشک،پرستار، خدمه، پیراپزشکان و… از آنجایی که با بیماران متعددی درارتباط هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند، بنابراین کمبود تجهیزات کافی و دارو در برخی موارد موجب نگرانی کادر درمانی شده است که می بایست این مسئله حل شود.

لزوم ارائه بودجه باقی مانده سازمان‌های دولتی به وزارت بهداشت برای کنترل شیوع کرونا

وی با بیان اینکه در این شرایط از سازمان های غیر دولتی و نهادهای فرهنگی که از بودجه دولت استفاده می کنند، درخواست می شود که بخشی یا بودجه باقی مانده خود در این روزهای پایانی سال را به وزارت بهداشت بدهند تا آنها بتوانند وسایل و تجهیزات مورد نیاز را تامین کنند، ادامه داد: تامین سلامت اجتماعی، جسمی و روانی هم وطنان، نیازمند مداخله همه دستگاه ها، سازمان ها و… است و نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت.

خداکرمی افزود: متاسفانه کاستی های زیادی در حال حاضر برای کنترل و درمان کرونا ویروس دیده می شود و لازم است پویش عمومی با کمک نهادهای فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود تا همه بتوانیم در مقابله با کرونا موفق باشیم.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ