نجات جان ۳ مادر باردار توسط ماماهای آوج

آذر ۱۳۹۹

با وجود ریزش برف، کولاک و سرمای شدید و مسدود شدن جاده ها ماماهای مناطق روستایی شبکه بهداشت ـ درمان آوج با تلاش راهداران، جان سه مادر باردار که در معرض خطر مرگ بودند را نجات دادند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ عیسی کشاورز معتمدی ضمن بیان این مطلب گفت: ارکناز مجرد مامای مرکز بهداشتی ـ درمانی روستای اردلان موفق شد، دو مادر باردار  را که یکی دارای فشار خون بالا و دیگری در وضعیت زایمان زودرس قرار گرفته بود به مرکز بهداشتی ـ درمانی آبگرم برساند تا از آنجا به بیمارستان تاکستان اعزام شوند.

کشاورز با اشاره به اینکه عملیات دیگر از روستای وروق آغاز شد، افزود: در عملیات مذکور، فاطمه سمیعی مامای مرکز بهداشتی ـ درمانی روستای شهید آباد، مادر بارداری را که در وضعیت زایمان زودرس قرار گرفته بود از این روستا به مرکز بهداشتی ـ درمانی آوج رساند تا زایمانش در آن مرکز انجام شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه در تمامی این موارد، حال مادران و نوزادان، رضایت بخش است، تصریح کرد: به سبب برف گیر بودن منطقه، دو محل اسکان موقت برای مادران باردار، در مراکز بهداشتی ـ درمانی آوج و آبگرم تدارک دیده شده است و  تعدادی از مادران باردار با زمان زایمان نزدیک، در این محل ها اسکان داده شده اند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن