نخستین کنگره بین المللی اعتباربخشی ۱۹تیر برگزار می شود

نخستین کنگره بین‌المللی اعتباربخشی در حوزه بهداشت با حمایت سازمان‌های دولتی و تشکل‌های صنفی و علمی ایران، هند و لبنان، ۱۹ تیر در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برنا، پس از اقدامات اخیر برای اجراکردن استانداردهای اعتباربخشی در سیستم بهداشت و درمان، این کنگره با شعار “اعتباربخشی، کیفیت و ایمنی در سلامت” نخستین فرصت برای شاغلان نظام سلامت و مدیران سطوح مختلف بخش‌های درمانی و بیمارستانی است تا در جریان تجربیات کشورهای پیش‌رو در این حوزه قرار گیرند و ظرفیت‌های موجود در سیستم بهداشت و درمان کشور را از نگاه استانداردهای اعتباربخشی نقد کنند.

به گفته کارشناسان، استانداردهای اعتباربخشی در سیستم‌های بهداشت و درمان کشورهای توسعه‌یافته قدمتی یک‌صد ساله دارد اما این بحث تاکنون در نظام سلامت کشور اجرا نشده و هم‌چنان موضوعی تازه است. اعتباربخشی ابزاری سیستماتیک و هدفمند برای تامین ایمنی بیمار، همراهان وی و حتی کارکنان نظام سلامت است که تضمین‌کننده بهبود مستمر خدمات بیمارستانی است ابزاری که آرامش بیشتر بیماران و افزایش سطح کیفی خدمات بهداشتی و درمانی را در پی دارد.

ارتقاء دانش و آگاهی مراکز بهداشتی و درمانی در خصوص مفهوم اعتباربخشی، بررسی نقش اعتباربخشی در ارتقای کیفیت خدمات درمانی، شناخت راهکارهای کاربردی استقرار استانداردهای اعتباربخشی در مراکز بهداشتی درمانی و بررسی چالش‌های پیش‌روی استقرار این استانداردها از اهداف این کنگره بین‌المللی است.

براساس این گزارش، دکتر علی اکبر ولایتی، رییس این کنگره است. هم چنین اساتیدی از دانشگاه‌های کشور در این کنگره مشارکت می‌کنند. در این کنگره میهمانان و سخنرانانی از دیگر کشورهای جهان و منطقه چون آمریکا، مالزی، لبنان، هند، امارات متحده عربی و … حضور دارند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره به نشانی(http://www.raziacc.com/congress) مراجعه کنند.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *