نقشه و ساعت محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در تهران

به گزارش ممتاز نیوز، در این خبر ضمن ارائه ساعت طرح ترافیک و طرح زوج و فرد و نقشه محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک، شایسته است مسئولان امر بجای افزایش محدوده طرح ها که فقط بصورت مقطعی کاربرد دارند طرح تولید وسائط نقلیه برقی و طرح گسترش انبوه وسائط نقلیه برقی عمومی را سرلوحه کار خویش قرار دهند.
در اینصورت امکان کاهش شدید آلودگی و تردد بصورت عمومی و نه تک سرنشین در همه مناطق شهربوجود خواهد امد.

متاسفانه با وجود طرح ترافیک و زوج و فرد، باز هم همین محدوده جزو آلوده ترین مناطق شهر تهران میباشد.

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ کلیلک کنید.

توضیحات نقشه، ایام و ساعات در سال ۱۳۹۵ :

طرح ترافیک :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– در عید نوروز طرح ترافیک از ۲۸ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ لغو می باشد.

طرح ترافیک: حرکت کلیه خودروها، (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی)، در هسته مرکزی شهر ممنوع میباشد، و تنها خودروهایی میتوانند در این نواحی تردد نمایند که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک باشند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

طرح زوج و فرد :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– در عید نوروز طرح زوج و فرد از ۲۸ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ لغو می باشد.
– در ماه رمضان فقط طرح زوج و فرد ۱ ساعت کم میشود (شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۸ میباشد)

طرح زوج و فرد: در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

 

راهنمای نقشه:

رنگ بنفش: محدوده طرح ترافیک (از شمال مطهری، از جنوب شوش، از غرب کارگر، از شرق ۱۷ شهریور و شریعتی)

رنگ صورتی: محدوده طرح زوج و فرد (از شمال همت، از جنوب بعثت، از غرب نواب، از شرق امام علی)

رنگ آبی: نقشه شهر تهران

نکته: مرز طرح ها شامل طرح نمی شود، برای مثال اتوبان نواب جزء طرح زوج و فرد نیست.

روال ثبت نام اینترنتی:

۱- انتخاب تاریخ (روزانه، هفتگی، سالانه) و وارد نمودن شماره پلاک خودرو

۲- ثبت درخواست و دریافت شماره پیگیری

۳- پرداخت اینترنتی (با استفاده از شماره کارت بانک، رمز اینترنتی، رمز CVV2، تاریخ انقضای کارت)

۴- نمایش رسید پرداخت اینترنتی و مجوز طرح

– پس از نمایش مجوز می بایست آنرا چاپ و بر روی شیشه خودرو الصاق نمایید و آنرا تا پایان تاریخ مجوز همراه خود داشته باشید.

– پرداخت عوارض سالیانه شهرداری و داشتن معاینه فنی معتبر جزء الزامات ثبت نام اینترنتی است.

قابل توجه متقاضیان مجوز روزانه ، شــما می تـوانیـــد به چهار روش ذیــل مجـــوز طــرح ترافیـــک روزانـه خــود را تهـــیه نمـاییــد.

روش یک: مراجعه به سایت شهرداری تهران به آدرس www.tehran.ir ،

روش دوم: شماره گیری # ۱ * ۳ * ۱۳۷ * از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامـداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر صـرفا جهت دارندگان سـیم کارتـهای اپراتور هـمراه اول و ایرانـسل ،

روش سوم : شـماره گـیری # ۱۳۷ * ۷۲۴ * از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر صرفا جهت دارندگان سیم کارتهای اپراتوردوم ( ایرانسل ) ،

روش چهارم : مراجعه به سامانه حساب شهروندی به آدرس اینترنتی tca.tehran.ir ، ثبت نام در سامانه ،شارژ حساب شهروندی ، شماره گیری #۱*۳*۱۳۷* از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر، ثبت پلاک خودرو و برداشت از شارژ حساب شهروندی. لازم به ذکر است هیچـگونه درخواست تغـییر تاریخ و پلاک مجوز طـرح ترافیـک روزانه خریداری شـده ، پذیرفته و اقدام نخواهد شد .

قابل توجه متقاضیان دریافت آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی :
شهروند گرامی لطفا قبل از درخواست به نکات زیر توجه فرمائید
در این قسمت امکان درخواست سه نوع مجوز طرح ترافیک برای شما وجود دارد:

الف – مجوز روزانه نوع ۱ (مجوز ورود در تمام ساعات روز) ۴۱۱۶۰۰ ریال
۱٫ به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

۲٫ مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ب – مجوز روزانه نوع ۲ (مجوز ورود پس از ساعت ۱۰ صبح) ۳۰۸۴۰۰ ریال
۱٫ به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

۲٫ مجوز طرح ترافیک روزانه نوع ۲ فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی از ساعت ۱۰ صبح به بعد مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

پ – مجوز روزانه نوع ۳ (مجوز ورود پس از ساعت ۱۴ بعد از ظهر) ۱۹۸۰۰۰ریال
به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)
مجوز طرح ترافیک روزانه نوع ۳ فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی از ساعت ۱۴ بعد از ظهر به بعد مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ج- مجوز هفتگی (مجوز ورود در تمام ساعات روز) ۱۳۲۰۰۰۰ ریال
۱٫ به منظور خرید مجوز طرح ترافیک هفتگی توصیه می گردد قبل از شروع هفته مورد نظر نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)
۲٫ در صورت تمایل به خرید مجوز هفتگی در هفته جاری می بایست بیش از سه روز از هفته نگذشته باشد
۳٫ تاریخ شروع مجوز طرح ترافیک هفتگی از اول هفته (شنبه ) می باشد و شما فقط در هفته انتخابی و تایید شده مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

د – مراحل خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه و هفتگی
۱٫ ورود به سایت شهرداری تهران به آدرس اینترنتی : www.tehran.ir و انتخاب گزینه ثبت نام طرح ترافیک(سالیانه)
۲٫ انتخاب گزینه درخواست طرح ترافیک روزانه/هفتگی
۳٫ انتخاب نوع مجوز روزانه یا هفتگی
۴٫ انتخاب روز (روزانه)یا هفته مورد نظر(هفتگی)
۵٫ انتخاب کلید ثبت درخواست در پایین صفحه و دریافت شماره پیگیری(شماره پیگیری را حتماً یادداشت فرمایید)
۶٫ انتخاب گزینه پرداخت الکترونیکی
* پرداخت اینترنتی مستلزم دارا بودن یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با قابلیت پرداخت اینترنتی است که شامل موارد ذیل می باشد :
– دارا بودن رمز دوم یا رمز اینترنتی
– دارا بودن تاریخ انقضاء معتبر
– دارا بودن کد سه یا چهار رقمی پشت یا روی کارت بانکی (cvv2)
* نکته مهم : برای تکمیل فرایند پرداخت اینترنتی ابتدا اطلاعات کارت را وارد نموده و کلید خرید را انتخاب نمایید ، در صورت صحیح بودن اطلاعات کارت و داشتن موجودی کافی ، مبلغ مورد نظر از حساب شما برداشت خواهد شد ،سپس به منظور کامل شدن فرایند خرید، کلید تکمیل خرید را انتخاب نمایید؛ در صورت کامل شدن فرایند خرید و بازگشت به سایت فروشنده ( سازمان حمل و نقل و ترافیک)، با این پیغام که « برای این درخواست پرداخت انجام شده است»مواجه خواهید شد. در صورت اعلام پیغام خطا در رسید پرداخت و… مبلغ برداشت شده ظرف ۳ الی ۲۴ ساعت به کارت بانکی مورد نظر برگشت داده خواهد شد و مجدداً نسبت به پرداخت اقدام نمایید.
* در صورتی که در فرآیند پرداخت الکترونیکی مشکلی بوجود آمد ، با انتخاب گزینه پیگیری درخواست و سپس با وارد نمودن شماره پیگیری اعلام شده توسط سامانه ،اقدام به تکمیل فرآیند ثبت نام نمائید.
۷٫ انتخاب گزینه چاپ مجوز و تهیه پرینت از مجوز صادر شده بدیهی است در صورت عدم دریافت پرینت ثبت نام شما با مشکل مواجه می باشد،
۸٫ در صورت عدم دریافت پرینت از مجوز صادر شده پس از پرداخت الکترونیکی ، گزینه پیگیری درخواست را انتخاب نموده و با وارد نمودن شماره پیگیری و با انتخاب گزینه چاپ مجوز، از مجوز روزانه یا هفتگی خویش پرینت تهیه فرمایید.
۹٫ در صورت بروز هرگونه مشکلی اعم از جریمه شدن توسط دوربین یا پلیس همراه داشتن برگه مجوز چاپ شده به همراه کد پیگیری الزامی است .
۱۰٫ در صورتی که کد رهگیری خود را فراموش کرده اید می توانید با ثبت نام مجدد به شماره رهگیری خود دست پیدا کنید .
۱۱٫ لطفا بعد از دریافت مجوز طرح ترافیک روزانه و یا هفتگی می بایست آن را بر روی شیشه خودرو الصاق نمائید.

چنانچه فرآیند پیگیری درخواست از طریق سایت با مشکلی مواجه گردید ، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۸۱۶۷۷۴۱۱ تماس حاصل فرمائید

اطلاعیه!
امکان انتخاب چند روز و یا هفته در یک درخواست و با یک پرداخت اضافه گردیده شده است.

لینک های مفید دیگر:

وضعیت ترافیک جاده ها

وضعیت آب و هوا

اعتراض به خلافی خودرو

تا این لحظه ۹نظر ثبت شده
 1. رضایی گفت:

  آیا بعد از ساعات طرح ترافیک و طرح زوج و فرد می‌شود وارد طرح شد واگر وارد شویم دوربین و یا پلیس کاری ندارند ممنون اگر جواب بدهید

 2. کاظم گفت:

  سلام من اگر طرح بخرم و با پلاک فرد در روز زوج وارد طرح زوج و فرد بشم و بعد وارد طرح بشم مشکلی داره یا خیر
  ممنون میشم راهنماییم بکنید

 3. رضا گفت:

  سلام قیمتی که داخل سایت هست ۳۱۲۰۰تومان هست هربار من طرح میخرم ۴۱۰۰۰تومان کسر میشه با سامنه شهروندی خرید میکنم ۱۳۷* میشه یکی جواب بده به من

 4. Zohre Noori گفت:

  سلام
  من ساکن قزوین هستم ، اگه با خودرو خودم ب تهران بیام ، من هم شامل این طرح ها میشم؟!

 5. سید حسین رحمتی گفت:

  با عرض سلام.این نقشه کلی هست .یک توضیح کامل لازم دارد.مثلا اتوبان کردستان وحکیم قسمتیش طرح دارد که اصلا تو نقشه مشخص نیست.اصلا در ای موارد در تلویزیون توضیح داده نمیشود.نقش راهنمایی رانندگی در تطلاع رسانی و گشت نا محسوس یسیار ضعیف است

 6. محسن گفت:

  برای اتوموبیل فرد پنج شنبها محدودیت طرح ترافیک هست

 7. حمیدی گفت:

  منزل اینجانب سیصدمتر داخل طرح زوج وفرد می باشد.اینجانب یک فرزند دوقلو سه ساله دارم. چکار باید بکنم.؟

 8. ک . خدایی گفت:

  حتماً بارها از خود پرسیده اید که اصولاً طرح ترافیک برای چیست ؟ … این همه فشار بر اقشار مختلف که گاه بر تنها درامد عده کثیری از خانواده ها تاثیر مخرب نیز دارد از چه جهت است و چه چیزی را دنبال میکند ؟ … اما آیا تاکنون درکنار این پرسشها از خود و مسئولین سئوال کرده اید که اتومبیل های شخصی چند درصد از آلودگی هوا را بخود اختصاص میدهند . و اساسا عوامل مهم آلوده کننده که بیشترین سهم را در آلودگی دارند کدامها هستند؟ … و چرا با وجود اینهمه درآمدی که شهرداری از جریمه خودروهای خاطی طرح ترافیک بدست می آورد ، بازهم شهر نتنها از آلودگی اش کاسته نشده است بلکه گهگاه بیش از گذشته که طرحی بنام زوج وفرد وجود نداشت هوای این شهر آلوده تر گشته است ؟ … میترسم بگویند تو عامل دشمن و بیگانگانی و محارب با خدا و پیغمبر و مفسد فی العرض ، و الا میگفتم که اینهمه میخورید کمی از آنرا صرف اتوبوسهای خط واحدی بکنید که اکنون بیشترین سهم را در آلودگی شهر و نابودی ملت دارد . اما چه کنم که میدانم آنچه اهمیت ندارد ملت است .که اگر بود پس از سی سال حکومت اسلامی ، هر بار و برای هر موضوعی نمی آمدند آزمون و خطا کنند . وقتی دیدند آلمان اتوبوسهای برقی اش را برچیده و ترن هوایی ساخته است نمی آمدند بروند اتوبوسهای دست چندم آنها را بخرند که بگوسند ملت ببینید ما بفکر شمائیم . بلکه میآمدند آینها هم مثل آلمان بجای خرید اتوبوسهای کهنه که آنهم بعد از چند سال جمع آوریشان کردند ، ترن هوایی میساختند که موضوع از ریشه حل شود !!!!!!!!! … اگر نمیترسیدم میگفتم اگر واقعاً غرض حل آلودگی هواست اول کار واجب برچیدن اتوبوسهای گازوئیلی شهرداری و خطوط واگذار شده به شرکتهای آقازاده هاست و بعد آوردن فشار به امثال راننده های مسافرکش بدبختی است که از صبح تاشب زجر میکشند تا خرجشان را در بیاورند و شب باید درآمدشان را دو دستی تقدیم شهرداری و دولت خدمت گذار ( البته به خودشان ) بکنند . خدا بدادمان برسد چون ما قوم برگزیده هم نیستیم که دیدیم خدا با قوم برگزیده اش چه کرد . چه رسد به …!!!!

 9. m گفت:

  پیشینه ای که از این طرح بیان کردید خیلی عالی بود.

نظرتان را در مورد مطلب نقشه و ساعت محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در تهران بنویسید