نگرانی از افزایش تنوع و ابزار کاری هکرها

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از فاوا نیوز در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

فاوانیوز: iبه هوش باشید! هکرهای سمج و زیرک، هر روز ابزار تازه‌ای را در آستین دارند تا iبه جنگ امنیت سیستم‌ها و رایانه‌های ما بیایند!

جنایتکاران آنلاین iبه سبب دسترسی iبه طیف گسترده‌ای از ابزار حمله و هک سبب نگرانی متخصصان امنیتی شده‌اند.

به گزارش تفسیری فاوانیوز iبه نقل از فارس iبه نقل از وی.تری، کارشناسان امنیتی معتقدند تنوع ابزار یاد شده و پیچیدگی آنها سبب می گردد بازار گسترده‌ای برای هکرها و همین طور افرادی که تمایل iبه سرقت اطلاعات حساس دارند، ایجاد شود؛ iبه گونه ای که اگر یک فرد بی‌اطلاع و غیرمتخصص هم تمایل iبه سرقت اطلاعات خاصی داشته باشد می تواند با خرید از بازار مکاره هکرها iبه هر اطلاعاتی که می خواهد دسترسی پیدا کند.

شرکت امنیتی ترندمیکرو می گوید در بررسی‌های اخیری که از بازار زیرزمینی هکرهای روس iبه عمل آورده iبه این نتیجه رسیده که بدافزارها و خدمات بدافزاری ارائه شده از سوی هکرها روس در قالب بسته‌های متنوعی عرضه می‌شود که حاوی امکانات مختلفی می باشند.

این امکانات از ابزار ساده هک و سرقت آنلاین تا بسته‌های پیچیده و همین طور خدماتی که با پرداخت چند هزار دلار در ماه در دسترس می باشند، در نوسان می‌باشند.

برخی از اجزای این بسته‌های هکری شامل بسته‌های بدافزاری، روتکیت ها و … می باشند که برای سوءاستفاده‌ها و اقداماتی از جمله سرقت حساب‌های کاربری، اجرای حملات موسوم iبه denial-of-service یا (DDoS)، راه‌اندازی شبکه‌های بوت نت و … قابل استفاده می باشند.

هکرها خدمات ساده و اولیه خود را با دریافت تنها ۵۰ دلار یا کمتر ارائه می‌دهند، اما دسترسی iبه خدماتی مانند حملات DOS یا نفوذهای پیچیده برای سرقت اطلاعات تنها با پرداخت صدها یا حتی هزاران دلار ممکن می گردد.

هکرهای روس در زمینه تغییر و تحول مداوم اهداف، ارتقای فناوری‌ها و سواستفاده از شرکت‌های امنیتی و همین‌طور مخفی‌سازی روش‌هایشان شهرت بسیاری دارند و لذا مقابله با آنها کار ساده‌ای نمی باشد.

فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ