هشدار پلیس برای مهر ماه

در حالی که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران می گوید روزانه بیش از دو میلیون دانشجو و دانش آموز همزمان با آغاز سال تحصیلی سفرهای درون شهری خود را آغاز می کنند.رییس پلیس راهور تهران هشدار دادمی دهد که باید منتظر بار ترافیک سنگین باشیم.

خبرآنلاین: سردار رحیمی می گوید با آغاز مدارس ،اعزام حجاج و برگزاری چند نمایشگاه باید منتظر ترافیک شدشد دو هفته اول مهر ماه در تهران باشیم رییس پلیس راهور تهران با اشاره به افزوده شدن ۵۰۰ هزار خودرو و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت جدید از مهر سال گذشته تاکنون به پایتخت از پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی بار ترافیک در روز اول مهرماه و تدابیر ویژه پلیس راهور تهران در این خصوص خبر داد وبه ایسنا گفت: برابر دستور صادره تردد کلیه کامیون‌ها و تریلرها درهفته اول مهرو هرگونه کنده‌کاری در معابر پایتخت به جز در موارد خاص تا ۱۵ مهرماه ممنوع است.

پیش‌بینی ۳ پیک ترافیک برای اول مهر ماه
رییس پلیس راهور تهران به پیک ترافیک در مهرماه اشاره کرد و گفت: سه پیک ترافیک در مهرماه خواهیم داشت به شکلی که پیک ترافیک صبحگاهی از ساعت ۶:۱۵، پیک ترافیک ظهر بین ساعات ۱۲ تا ۱۳ و پیک ترافیک عصر نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ خواهد بود.وی به راه‌اندازی خط پنج سامانه اتوبوس‌های تندرو در اتوبان رسالت اشاره کرد و گفت: بر این است پیش‌بینی می‌شود بار ترافیک این اتوبان افزایش داشته باشد لذا توصیه می‌کنیم رانندگان از مسیرهای جایگزین مانند اتوبان همت برای تردد استفاده کنند.

افزایش شدید بار ترافیک مهرماه با آغاز اعزام حجاج
رییس پلیس راهور تهران در ادامه به آغاز اعزام حجاج در هفته اول مهرماه اشاره کرد و گفت: حدود ۳ ماه قبل پلیس طی نامه‌ای در خصوص مشکلات ترافیکی اعزام حجاج از فرودگاه مهرآباد هشدار داده و درخواست انتقال آنرا به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) کرده بود که متاسفانه هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشد و مسوولان اعلام کردند که فرودگاه امام آمادگی برای اعزام حجاج را ندارد.
وی با اشاره به این که اعزام حجاج از غرب تا تهرانسهر و از شرق حداقل تا میدان آزادی را درگیر می‌کند افزود: با توجه به تخریب یکی از پارکینگ‌های بزرگ فرودگاه مهرآباد برای نوسازی، پیش‌بینی می‌کنیم علی‌رغم طرح ویژه پلیس برای روانسازی ترافیک اطراف نمایشگاه شاهد اختلال شدید تردد در این محدوده باشیم.

برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب درمرکز شهر
وی در ادامه با انتقاد از برگزاری چند نمایشگاه پرمخاطب در ۱۵ روز نخست بازگشایی مدارس در تهران به ایسنا گفت: برگزاری این نمایشگاه‌ها ترافیک مهر ماه را به شدت افزایش می‌دهد.
رییس پلیس راهور تهران با اشاره به این که برگزاری نمایشگاه پاییزه، اطراف پارک ارم و مصلی تهران را با مشکلات جدی تردد مواجه کرده است گفت: قطعا با بازگشایی مدارس و ادامه برگزاری این نمایشگاه‌ها در نیمه اول مهر شاهد ترافیک سنگین در این معابر خواهیم بود.
وی از برگزاری نمایشگاه شکلات و شیرینی در هفته اول مهر ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران خبر داد و گفت: علی‌رغم تعهدات شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در خصوص عدم برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب، برگزاری این نمایشگاه آنهم در هفته اول مهرماه قطعا ترافیک چمران و سایر مسیرهای منتهی به آن را با مشکلات جدی مواجه می‌کند که همین‌جا در این خصوص هشدار می‌دهیم.

مردم ساعت‌ها در ترافیک‌های سنگین گرفتار می‌شوند
 
رییس پلیس راهور تهران از ادامه پیگیری در خصوص برخورد با مسوولان نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد و تاکید کرد: قطعا مسوولان نمایشگاه بین‌المللی تهران باید در خصوص اتلاف وقت مردم در ترافیک مسیرهای اطراف نمایشگاه پاسخگو باشند.

رییس پلیس راهور تهران با بیان این که نگاه به ترافیک تهران باید ملی و کلان باشد خاطرنشان کرد: پلیس مجبور است برای پروژه‌های کلان پایتخت مانند امام علی(ره)، صدر، ادامه همت، زین‌الدین، امام حسین(ع) و … تدابیر خاص ترافیکی درنظر بگیرد ولی اگر قرار باشد به ترافیک شکننده تهران بار ترافیک اضافی مانند برگزاری همزمان چند نمایشگاه پرمخاطب در نقاط گلوگاهی و پرواز همزمان حجاج از فرودگاه مهرآباد همزمان با بازگشایی مدارس افزوده شود قطعا مدیریت ترافیک آن امکان‌پذیر نخواهد بود و مردم ساعت‌ها در ترافیک‌های سنگین گرفتار می‌شوند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *