همه مسائل امنیتی جامعه ما به مردم بر می گردد

امنیتی ساختن جامعه نقطه مقابل امنیت سازی جامعه است یعنی امنیتی کردن اموری که امنیتی نیست

رئیس رسانه ملی گفت: همه مسائل امنیتی جامعه ما به مردم بر می گردد زیرا محور امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران، رضایت مندی مردم است و این ویژگی در مقایسه با کشورهای دیگر دنیا متفاوت است.
به گزارش خبرنگار ما، عزت الله ضرغامی در این همایش افزود: مجموعه اقدامات و فعالیت هایی که برای شکل گیری افکار عمومی انجام می شود، نوعی مطالبه منطقی جامعه است.
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: امنیتی ساختن جامعه نقطه مقابل امنیت سازی جامعه است یعنی امنیتی کردن اموری که امنیتی نیست، باعث می شود امنیت پایدار از بین برود.
ضرغامی افزود: در برخی از مقاطع رفتار دستگاه های امنیتی به شکل سنتی، منجر به فضای تهدید می شود و ایجاد تهدید اثر جدی بر امنیت جامعه می گذارد.
وی، به حادثه فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین پایلوت ها برای بررسی امنیتی ساختن جامعه همین موضوع است.
آقای ضرغامی افزود: رهبری پس از ایجاد فتنه فرمودند quotation mark باید بین افرادی که ۱۳ میلیون رأی داده اند با کسانی که کف خیابان اقدامات تخریبی می کنند، جداسازی صورت گیرد quotation mark و رسانه ملی در این دوران یکصد گفتگوی اقناع کننده پخش کرد.
وی گفت: رسانه ملی در جنگ نرم، برنامه ریزی های جزئی و کلی دارد که در شرایط متناسب، این برنامه ها را اعمال می کند.
رئیس رسانه ملی، امید بخشی و ارائه چهره مطلوب از جامعه را یکی دیگر از محورهای امنیت سازی دانست و افزود: همه تلاش دشمن این است تا مردم را ناامید کند، آینده مردم را سیاه جلوه دهد و این بزرگترین تهدید برای جامعه است.
آقای ضرغامی افزود: فلسفه ظهور امام زمان (عج) دمیدن روح امید در جامعه است و ما هر گونه سیاه نمایی و تخریب را باید کنار بگذاریم.
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: مقام معظم رهبری بارها در مورد دولت دستور داده اند که دولت باید تقویت شود زیرا امروز ما جنگ اقتصادی داریم و دشمنان دنبال تحریم های فلج کننده هستند.
آقای ضرغامی گفت: متأسفانه در نزاع های سیاسی، جنگ اقتصادی فراموش می شود، بنابر این سپاه پاسداران و دستگاه های امنیتی باید کشور و دولت را کمک کنند تا از این جنگ اقتصادی با سربلندی بیرون بیاییم که لازمه آن این است که در داخل سیاه نمایی نشود.
رئیس رسانه ملی افزود: البته اشکالاتی که در دولتمردان و نظام دیده می شود باید در جای دیگر نقد عالمانه بشود و به گونه ای در این زمینه عمل شود تا دشمن سوء استفاده نکند و به هدفش نرسد.
آقای ضرغامی به مسئله تقویت باورهای دینی به عنوان ششمین محور در بحث امنیت سازی اشاره کرد و افزود: اعتقادات دینی در مقابله با دشمن، به مردم کشور ما پایداری می دهد و هر چه اعتقادات عمیق تر باشد، امنیت پایدار با شتاب بیشتری ایجاد می شود.
رئیس سازمان صدا و سیما در رابطه با تقویت باورهای دینی گفت: رسانه ملی با استفاده از سخنرانی مراجع تقلید، علما و کارشناسان به عنوان یکی از مزیت های رقابتی در این زمینه عمل کرده است.
وی به پخش سریال مختارنامه و تأثیر این سریال اشاره کرد و افزود: مردم بعد از فتنه سال ۸۸ با دیدن این سریال، پیچیدگی های فتنه را بسیار خوب درک کردند.
آقای ضرغامی در بحث تعمیق محتوا و مانور دهی مذهبی به تصاویر چشم نواز مانور قدرت برای مردم معتقد کشور اشاره کرد و گفت: مصداق این موضوع، پخش جمعیت انبوه عزاداران زنجانی در ماه محرم بود که موجب فرهنگ سازی شد و در سال های بعد، این شیوه عزاداری در کرمان، یزد، اردبیل و لرستان هم فرهنگ سازی شد.
رئیس رسانه ملی افزود: دشمن وقتی انبوه میلیونی ملت ما را در عزاداری های محرم می بیند که به خیابان ها آمده اند و عکس رهبری را در دست دارند، نسبت به اهداف شوم خود مأیوس می شود، چرا که همه این کارها امنیتی است و آثار گسترده و ماندگار امنیتی هم در پی دارد.
ضرغامی در ادامه گفت: چند هزار کانال ماهواره ای در جهان، هم فرهنگ و هم مسائل سیاسی نظام اسلامی را نشانه گرفته اند.
وی در همایش سراسری امنیت پایدار، یکی از روش های شبکه های ماهواره ای برای تأثیرگذاری بر مخاطب به ویژه جوانان را استفاده از سرگرمی ها از جمله فیلم و سریال عنوان کرد و افزود: در این عرصه شبکه های جمهوری اسلامی ایران نیز با رویکرد تهاجم رسانه ای به مقابله با هجمه های گسترده این شبکه ها رفته اند که از آن جمله می توان به شبکه IFILM اشاره کرد.
رئیس رسانه ملی گفت: IFILM تأثیر فوق العاده ای بر فرهنگ کشورهای مسلمان و عرب منطقه داشته است.
ضرغامی یکی دیگر از روش های دشمن در تخریب فرهنگ ملی را استفاده از شبکه های ورزشی و موسیقی عنوان کرد و افزود: ۱۵۰ شبکه هم اکنون با موسیقی های مبتذل، فکر جوانان را تهدید و تخریب می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع هسته ای و فشار غرب علیه ملت ایران در همین زمینه افزود: معتقدم پروژه هسته ای در ابعاد مختلف و سیاست های متنوعی که در پی آن ایجاد شد، حقانیت جمهوری اسلامی ایران را بارها و بارها به جهانیان ثابت کرد.
ضرغامی گفت: در همین پروژه هسته ای، دبیر شورای عالی امنیت ملی در سوم خرداد و سالروز حماسه خرمشهر، در کاخ صدام با نمایندگان دنیا مذاکره و به آنان یادآوری کرد که ملت ایران با قدرت خرمشهر را آزاد کردند و آنان باید از سرنوشت صدام عبرت بگیرند.

کلیدواژه ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ