ورزشکاران افریقای جنوبی عازم لندن شدند

تیم المپیک افریقای جنوبی شامل ۶۷ مرد و ۵۸ ورزشکار زن است .

دولت افریقای جنوبی روز پنجشنبه به همین مناسبت از تمامی اقشار مردم خواست که ورزشکاران المپیکی این کشور را مورد حمایت جدی قرار دهند.

‘جاکوب زوما’ رییس جمهوری افریقای جنوبی نیز ضمن ارزوی موفقیت برای تیم المپیک این کشور خطاب به انان گفته است که کسب مدال های رنگارنگ المپیک بهترین هدیه تولد برای ‘نلسو ن ماندلا’ است.

مراسم نود وچهارمین سالگرد تولد نلسون ماندلا رهبر ازادیخواه افریقای جنوبی از روز چهارشنبه گذشته (۱۸جولای ) در سراسر این کشور در حال برگزاری است.

وی همچنین از ورزشکاران این کشور خواسته است که کسب حداقل ۱۲ مدال را هدف خود قرار دهند.

زوما گفته است که پیروزی ورزشکاران افریقای جنوبی و کسب مدال های رنگارنگ نه فقط یک پیروزی برای مردم این کشور بلکه برای کل افریقا خواهد بود.

درهمین حال کمیته المپیک و کنفدراسیون ورزش های افریقای جنوبی از مردم خواسته بود که برای بدرقه ورزشکاران این کشور عصر امروز به فرودگاه بین المللی ‘تامبو’ ژوهانسبورگ بروند.

ورزشکاران افریقای جنوبی در ۱۶ رشته ورزشی چون تیراندازی ؛ دو و میدانی ؛ بدمینتون ؛ بوکس؛ رشته های مختلف قایقرانی و دوچرخه سواری در رقابت های المپیک حضور خواهند یافت.

اسب سواری ، هاکی ، فوتبال ، جودو؛ والیبال ساحلی و وزنه برداری از دیگر رشته هایی است که ورزشکاران آفریقای جنوبی در آنها به رقابت خواهند پرداخت.

در رشته فوتبال و والیبال ساحلی ؛ تنها تیم فوتبال زنان آفریقای جنوبی اجازه حضور در مسابقات المپیک لندن یافته است.

حضور پدیده ورزشی افریقای جنوبی ‘ اسکار پیستوربوس ‘ در تیم المپیک این کشور از جمله مواردی است که باعث شگفتی بسیاری در مسابقات المپیک لندن خواهد شد.

‘اسکار پیستوریوس ‘ دونده معلول افریقای جنوبی ؛ علاوه بر حضور در تیم پارالمپیک این کشور؛ در المپیک لندن در رشته دو ومیدانی شرکت خواهد کرد.

وی قرار است در رشته ۴۰۰متر و ۴۰۰ متر تیمی به رقابت بپردازد.

براساس گزارش کمیته المپیک افریقای جنوبی ؛ برای مسابقات پارالمپیک لندن نیز ۶۲ ورزشکار این کشور در رشته های دو و میدانی ؛ چرخ سواری ؛ اسب سواری ؛ قایقرانی ؛ شنا ؛ بسکتبال (ویلچر) ؛ تنیس ( ویلچر) به لندن اعزام می شوند.

کمیته المپیک افریقای جنوبی نیز اظهار امیدواری کرده است که ورزشکاران این کشور در مسابقات المپیک لندن حداقل ۱۲ مدال کسب کنند.

کمیته المپیک و کنفدراسیون ورزش های افریقای جنوبی در همین راستا اعلام کرده است که به مدال آوران این کشور در المپیک لندن پاداش نقدی خواهد داد.

‘گیودون سام ‘ رییس کمیته المپیک عنوان کرده است که این پاداش به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای ورزشکاران این کشور در نظر گرفته شده است .

به گفته ‘ گیودون سام ‘ برای اولین بار برای مربیان ورزشکارانی که کسب مدال می کنند؛ نیز پاداش در نظر گرفته شده است .

براساس تصمیم کمیته المپیک افریقای جنوبی برای ورزشکارانی که مدال طلای المپیک کسب کنند؛ پاداش ۴۰۰ هزار رندی و برای مربیان آنان پاداش ۱۰۰ هزار رندی در نظر گرفته شده است .

برای ورزشکارانی که مدل نقره و یا برنز کسب کنند نیز به ترتیب رقم ۲۰۰ هزار رند و ۸۰ هزار رند و برای مربیان آنان به ترتیب ۵۰ هزار رند و ۲۰ هزار رند به عنوان پاداش پرداخت خواهد شد.

براساس تصمیم کمیته المپیک افریقای جنوبی؛ به ورزشکارانی که در رقابت های پارالمپیک مدل طلا کسب کنند ؛ ۱۰۰هزار رند پرداخت خواهد شد.

برای ورزشکارانی که مدل نقره یا برنز در مسابقات پارالمپیک کسب کنند نیز به ترتیب ۷۵هزار رند و ۴۰ هزار رند پاداش در نظر گرفته شده است.

ورزشکاران افریقای جنوبی در مسابقات المپیک پکن در سال ۲۰۰۸ میلادی تنها موفق به کسب یک مدال شدند.

‘کوتسو موکوئتا’ تنها مدال آور افریقای جنوبی در جریان مسابقات دو ومیدانی المپیک ۲۰۰۸ پکن بود.

این درحالی است که ورزشکاران افریقای جنوبی در مسابقات المپیک ۲۰۰۴ آتن ۶مدال ؛ در مسابقات المپیک ۲۰۰۰ سیدنی ۵مدال و در مسابقات المپیک ۱۹۹۶ اتلانتا ۷مدال کسب کرده بودند.

افریقای جنوبی از زمان حضورش در مسابقات المپیک تاکنون در مجموع ۷۰مدال کسب کرده که ۲۰ مدال طلا ؛ ۲۴ نقره و ۲۶ مدال نیز برنز بوده است.

مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن ، از ۲۷ جولای تا ۱۲ اوت ۲۰۱۲ در شهر لندن برگزار می شود.

در حال حاضر هر دلار معادل ۸رند و ۲۰ سنت می باشد.

۱۵۵۲

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۳۸۱۴۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ