وزارت صنعت و تجارت آمار تولید خودرو را کامل می‌کند

در واکنش به انتقادات مطرح شده

وزارت صنعت و تجارت آمار تولید خودرو را کامل می‌کند

عصر خودرو : به دنبال انتقادات صورت گرفته نسبت به ناقص بودن آمار ماهانه تولید خودروهای داخلی، وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال تکمیل این آمار و اخذ اطلاعات تولید از تمام خودروسازان است.

به نقل از ایسنا  اگرچه آمار تولید خودرو به طور ماهانه و سالانه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر می‌شود، اما طبق یک عرف شکل گرفته، برخی از خودروسازان از ارائه آمار تولید ماهانه خود به وزارت صنعت، معدن و تجارت خودداری می‌کنند؛ به‌گونه‌ای که تولید برخی از خودروسازان داخلی در آمارهای ماهانه منتشره قید نمی‌شود.
این موضوع چندی پیش انتقاد برخی رسانه‌ها را به دنبال داشت و انتقادهایی نیز نسبت به تاثیرات سوء آن بر صحت و دقت آمارهای سالانه تولید خودرو وارد شد.
دبیر انجمن خودروسازان نیز عدم ارائه آمار تولید ماهانه از سوی برخی از شرکتها را ناشی از سهل انگاری آنها دانسته و اعلام کرد که از این خودروسازان خواهیم خواست آمار تولید ماهانه خود را ارائه کنند.
در این میان ظاهرا انتقادات صورت گرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت را به تکاپو وا داشته تا کاستی‌های آمار ماهانه را برطرف و از این به بعد آمار کامل‌تری منتشر کند. طبق جدیدترین اطلاعات به دست‌ آمده، آمار پنج ماهه تولید خودرو ظرف چند روز آینده منتشر خواهد شد که در آن آمار تولید برخی از خودروسازانی که جزو غایبان ‌آمارهای قبلی بودند نیز ذکر خواهد شد؛ به‌گونه‌ای که مسوولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال تکمیل این اطلاعات به ویژه دریافت آمار تولید از دو شرکت خودروسازی مدیران و کرمان موتور هستند.
در آمار تولید خودروهای سواری در سال جاری تاکنون، علاوه بر برخی خودروسازان تعطیل و نیمه تعطیل، آمار تولید خودروسازانی همچون خودروسازی مدیران و کرمان موتور نیز قید نشده بود.
این وضعیت در حالی است که در تمام دنیا تولیدکنندگان موظف به ارائه آمار تولید محصولات خود به وزارتخانه‌های مربوطه هستند تا آمار دقیق و مستندی برای بررسی و برنامه‌ریزی صنعتی کشورها در این حوزه وجود داشته باشد.

یکشنبه ۱۹ شهریور   ۱۱:۱۶


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن