وقتی‌ استاندار مصوبه دولت را اجرا نمی‌کند!

۵ م دیماه ،

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

از سال ۸۸ کە رئیس‌جمهور در سفر سوم خود به استان خراسان رضوی موضوع پایتخت معنوی ایران اسلامی و “زیارت” را مطرح کرد و با حضور نمایندگان مجلس و دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت مدت‌ها می‌گذرد اما با تغییر استاندار خبرهای تازه‌ای به گوش می‌رسد.

به نقل از جوان‌آنلاین، “تشکیل کارگروه زیارت و تخصیص اعتبار به این موضوع، تنها مصوبه دولت دهم است کە همزمان با حضور ۱۷۰ نفر از نمایندگان در تاریخ ۸/۸/۸۸ در روز میلاد امام رئوف (ع) به تصویب رسید”. 

 
پس از تصویب کارگروه زیارت توسط هیئت وزیران، از آن به بعد این کارگروه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و مصوبات آن در محور تصمیمات رئیس جمهور و هیئت وزیران قرار گرفت. 

 
گفتنی‌ است در جلسه سوم این کارگروه در تاریخ ۱۳/۱۰/۸۹ معاونتی به نام معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین ایجاد و به تصویب این کارگروه رسید. 

 
همچنین ایجاد معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین، پس از یک سال توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی ریاست‌جمهوری و وزارت کشور ابلاغ شد. 

 
چهار ماه پیش از تغییر استاندار سابق، حجت‌الاسلام ناصری‌پور با حکم سرپرستی این معاونت در جلسه شورای اداری استان معارفه شد اما پس از تغییر عجولانه و جنجالی استاندار خراسان رضوی سخنانی تامل انگیز از استاندار تازه در مورد این کارگروه به گوش می رسد! 

 
روز شنبه هفته جاری استاندار فعلی خراسان رضوی طی مصاحبه‌ای با روزنامه خراسان علی رغم مصوبات کارگروه زیارت و تاکید وزیر کشور در روز معارفه استاندار تازه، مدعی شد کە این معاونت اجازه فعالیت ندارد و باید ساختار و زیر مجموعه آن تکمیل شود و بعد حکم معاون تازه را ابلاغ کنیم. 

 
اکنون سوالی کە به ذهن می رسد آن است که این اقدامات به چه منظوری انجام می‌شود و آیا استانداری نباید بر اساس قانون مجری مصوبات هیئت دولت در استان باشد؟ 

 
شنیده‌ها حاکی از آن است که چنین اقداماتی در دستور کار لیدر جریان انحرافی قرار دارد تا معاونت زیارت را تضعیف کرده و بیم آن می‌رود هزینه این معاونت در راستای اهداف انتخاباتی باشد.


خبرگزاری انتخاب |
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ