پاسخ سازمان سنجش به انتقاد داوطلبان نسبت به وقت اعلام نتیجه تکمیل ظرفیت ارشد ۹۱

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ یکشنبه ۱۴ آبان۹۱،

_RFI1023.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تا امروز بیش از ۱۳۰ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت‌نام نموده‌اند، گفت:‌مهلت ثبت‌نام تا روز سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه ادامه دارد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد تا روز سه‌شنبه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.sanjesh.org ، گفت: متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد پس از انجام ثبت‌نام در این دوره از آزمون می‌توانند تا ۱۷ آبان ماه نسبت به ملاحظه و ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در کد رشته تحصیلی دوره روزانه اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ پذیرفته شده‌اند و پذیرفته‌شدگان نهایی کد رشته محل‌های بورسیه و یا شرایط خاص آزمون ارشد ۹۱، حق ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ را ندارند.

توکلی با اشاره به اعلام نتیجه مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ در اواخر دی ماه و یا اوایل بهمن ماه، گفت: به آن دسته از داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ انتخاب رشته نموده‌اند، پیشنهاد می‌شود در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ ثبت‌نام نمایند تا در صورت عدم قبولی، در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام خود را نیز انجام داده باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش در پاسخ به انتقاد داوطلبان در خصوص وقت اعلام نتیجه مرحله تکمیل ظرفیت، گفت:‌ امسال برخلاف سال‌های قبل کلیه شرکت‌کنندگان آزمون ارشد می‌توانستند در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته مجدد داشته باشند، از آنجاکه علاوه بر بررسی نمرات علمی ثبت‌نام نمایندگان باید صلاحیت‌های عمومی آنان نیز بررسی شود، قاعدتا طی این پروسه وقتبر خواهد بود، بنابراین پیشنهاد می‌شود داوطلبان شرکت‌کننده در مرحله تکمیل ظرفیت، در آزمون ارشد ۹۲ ثبت‌نام نمایند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ