پانینی فوق العاده با سس پستو

۱۷ام بهمن ،

درست کردن این ساندویچ کار بسیار سختی نیست، اما نکته کلیدی‌اش در سس پستوای است که در بین مواد قرار می‌گیرد.سس پستو مخلوطی از ریحان، سیر، روغن زیتون و سایر مواد (بنا بر سلیقه شما) است

برترین مجله اینترنتی ایران

پانینی پستو

مجله آشپزی ایده آل:

مواد لازم:

  • فیله مرغ گریل شده
  • پنیز ماتزارلا
  •  ریحان، گوجه فرنگی

روش تهیه:

درست کردن این ساندویچ کار بسیار سختی نیست، اما نکته کلیدی‌اش در سس پستوای است که در بین مواد قرار می‌گیرد. سس پستوی خوب را باید خودتان درست کنید اما انواعی از آن در مغازه‌ها فروخته می‌شوند که طعم نسبتا خوبی دارند. سس پستو  مخلوطی از ریحان، سیر، روغن زیتون و سایر مواد (بنا بر سلیقه شما) است که طرز تهیه آن را در شماره دوم مجله به تفصیل آموزش داده‌ایم.

نکته:

مواد این ساندویچ را باید به سلیقه خود لای نان پیچیده و میل کنید. فقط برای خوشمزه‌تر شدن بد نیست که فیله مرغ و سس پستو مدتی کنار هم بمانند و اصطلاحا با هم ممزوج شوند.


پانینی پستو

مواد لازم:

  • سینه مرغ سوخاری شده
  •  کاهو، گوجه فرنگی
  •  نان برگر کنجدی

روش تهیه:

مهمترین قسمت تهیه این ساندویچ، سوخاری کردن سینه مرغ است که با پودر تمپورا انجام می‌شود و البته طعم خاصی به این ماده اصلی می‌دهد. سینه مرغ سوخاری باید تازه و نرم باشد تا بتوانید آن را با گازهای معمولی به همراه سایر مواد ساندویچ میل کنید. اگر سینه مرغ سفت بشود، خوردن آن همراه نان و مواد تشکیل‌دهنده ساندویچ سخت خواهد شد و اصطلاحا از لای ساندویچ خارج خواهد آمد.

نکته:

سس ماست این ساندویچ هم، یک مخلوط یونانی است که با استفاده از سیر، ماست چکیده و سبزی معطر درست می‌شود. اگر به ماست علاقه دارید، می‌توانید باز هم از این سس سر میز بیاورید و به آن نوک بزنید.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ