پذیرش قطعی بیش از۸۳ هزارتن در کنکور ارشد

جام جم آنلاین: معاون سازمان سنجش با اعلام ظرفیت قطعی آزمون کارشناسی ارشد،‌ از اعلام نتایج نهایی این آزمون تا سیزدهم شهریور ماه خبر داد.

سید جلال طباطبایی ، با بیان اینکه ظرفیت دوره کارشناسی ارشد حدود ۸۳ هزار و ۴۶۹ نفر در نظر گرفته شده است، اظهارداشت: البته این میزان ظرفیت اضافه خواهد شد، چرا که استعداد درخشان نیز به آن افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه‌های آزمایشی مختلف، تصریح کرد: در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۷ هزار و ۱۵ نفر، علوم پایه ۱۶ هزار و ۲۵۱ نفر، فنی و مهندسی ۲۰ هزار و ۴۳۷ نفر، کشاورزی ۶ هزار و ۶۸۹ نفر پذیرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیشترین ظرفیت پذیرش در گروه علوم انسانی و کمترین در گروه دامپزشکی است، اظهار کرد: در گروه آزمایشی هنر ۲ هزار و ۹۰۶ نفر و در گروه آزمایشی دامپزشکی ۱۷۱ نفر در این دوره از آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد.

معاون سازمان سنجش در خصوص زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد، گفت: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از ۱۸ تا ۲۰ شهریور در دانشگاه‌های پذیرفته شده انجام خواهد شد، ولی با این وجود در صورتی که زمان ثبت‌نام در دانشگاهی تغییر کند، از طریق سایت دانشگاه مربوطه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.(ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ