پرونده فساد بزرگ بانکی در مرحله پایانی

۲۵ام بهمن ،

بینا- رئیس اداره دفتر دیوان عالی کشور گفت: نظر قضات دیوان عالی کشور دربارهٔ پرونده فساد بزرگ بانکی تا ۵ روز دیگر اعلام می گردد.
به گزارش بینا، قاضی سعید عمرانی به مهر اظهار داشت: رسیدگی به پرونده فساد بزرگ بانکی در شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور مراحل پایانی خود را طی می کند و نظر قضات تا پایان این ماه اعلام می گردد.
وی افزود: با توجه به تعداد متهمان و حجم بالای پرونده، قضات دیوان عالی کشور به صورت ویژه به آن رسیدگی کردند و در کمترین زمان موجود نتیجه آن مشخص شد.
رسیدگی به پرونده فساد مالی از اواسط مرداد ماه سال قبل آغاز شد و پس از ماههای تحقیقات گسترده پرونده متهمان در دی ماه سال قبل تکمیل و ۲۴ بهمن ماه سال ۹۰ با صدور کیفر خواست برائ ۳۲ تن از متهمان به دادگاه رفت.
اولین جلسه دادگاه نیز ۲۹ بهمن برگزار شد کە بعد از آن رئیس دادگاه به خاطر وجود نواقصی در پرونده آن را به دادسرا بازگرداند.
در دادسرا نیز تلاش شد در کوتاهترین زمان ممکن نواقص اشاره شده رفع و پرونده دوباره به دادگاه فرستاده شود. پس از رفع نقایص پرونده به دادگاه ارسال و ۲۱ اسفند دومین جلسه محاکمه برگزار شد. در ابتدا پرونده ۳۲ متهم به دادگاه فرستاده شده بود کە در ادامه تعداد متهمان به ۳۹ نفر رسید.پس از ۵ ماه در تاریخ ۲۵ تیر آخرین جلسه دادگاه برگزارشد.
سرانجام برائ ۳۹ متم این پرونده حکمی ۱۶۶۰ برگی صادرشد کە درآن گزارش کارشناسان سازمان بازرسی، کارشناسان دادگاه و اظهارات وکلا و متهمان مورد استناد قرار گرفته است.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *