پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسبت نوروز

۲۹م اسفند ،

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت نوروز گفت: اینجانب بهترین آرزوهایم را به آنانی تقدیم می کنم که این روز را جشن گرفته و اظهار امیدواری می کنم که همه مردم از این مناسبت برائ انعکاس زیبایی طبیعت، وعده بهار و توان فرهنگ برائ ایجاد صلح بهره ببرند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران  به نقل از واحد مرکزی خبر، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی مناسبت روز بین المللی نوروز ۲۱ مارس ۲۰۱۳ برابر با ۱ فروردین اظهار امیدواری کرد که همه مردم از نوروز برائ انعکاس زیبایی طبیعت، وعده بهار و توان فرهنگ برائ ایجاد صلح بهره ببرند.

دربخشی از پیام بان کی مون آمده است: این ایام ویژه در سال، مردم گوناگونی از سراسر منطقه ای متنوع و غنی را برائ عید سالانه نوروز به هم نزدیک می کند. نوروزجشن نیروهای بسیاری است که ما را متحد می کند. نوروز سنتی باستانی در بسیاری از کشورهای آسیای غربی، مرکزی و جنوبی همچنین قفقاز، بالکان و فراتر بوده که گرامی داشتن سال نو هم زمان با اولین روز بهار است.

این جلوه های معنویت نوروز حامل همان پیام همبستگی بشری است. طیف مؤثری از کشورها، بانی ابتکار موفق ارائه نوروز در فهرست منتخب یونسکو در زمینه میراث فرهنگی معنوی بشری بوده اند. نوروز به ما یادآوری می کند تا سیاره ای را که در آن سهیم هستیم گرامی بداریم. با ارج نهادن به زیبایی طبیعت و تجدید بهار، نوروز می تواند در عمل الهام بخش پیشوایان و مردم به یکسان برائ اداره و حفظ بهترمحیط زیست باشد.

در این روز بین المللی نوروز، اینجانب بهترین آرزوهایم را به آنانی تقدیم می کنم که این روز را جشن گرفته و اظهار امیدواری می کنم که همه مردم از این مناسبت برائ انعکاس زیبایی طبیعت، وعده بهار و توان فرهنگ برائ ایجاد صلح بهره ببرند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ