پژو پارس ۱٫۵ میلیون تومان ارزان شد

۰۱م آذر ،

افت جزئی قیمت خودرو در پی کاهش ۶۰درصدی فروش بازار

پژو پارس ۱٫۵ میلیون تومان ارزان شد

عصر خودرو :با فرارسیدن محرم، روند کاهش نرخ ارز و عرضه جزئی خودرو از سوی خودروسازان، قیمت خودروهای داخلی با کاهش روبرو شد.

به نقل از فارس، رکود موجود در بازار خودرو سبب کاهش جزئی قیمت بعضی خودروها در کنار ثبات قیمت خودروهای دیگر شد. این مسئله در حالی اتفاق افتاده که به نقل از فعالان بازار، فروش بازار خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است.
در حال حاضر هر دستگاه ۲۰۶ تیپ ۲ با ۱٫۵ میلیون تومان کاهش قیمت، ۲۸٫۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت هر دستگاه ۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۳۳٫۵ میلیون تومان رسیده است.
همچنین قیمت پژو ۲۰۷ معمولی با کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی به ۳۶ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه پژو ۴۰۵ با افت ۲۰۰ هزار تومانی قیمت، ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
قیمت هر دستگاه پژو پارس نیز با کاهش ۱٫۵ میلیون تومانی روبرو شده و در حال حاضر این خودرو ۲۷ میلیون تومان معامله می‌شود.
در مورد تندر ۹۰ مدل E2 ایران خودرو نیز می‌توان به افت ۳۰۰ هزار تومانی قیمت اشاره کرد، به طوری که در حال حاضر این خودرو ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.
قیمت سایپا ۱۱۱ نیز بر خلاف روند کاهش قیمت بقیه خودروها با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی همراه بوده و در حال حاضر این خودرو ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
همچنین هر دستگاه سایپا ۱۳۱ به قیمت ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود که نشان دهنده افزایش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو در بازار است.
قیمت تیانا نیز با افزایش ۳ میلیون تومانی در بازار همراه بوده و در حال حاضر این خودرو ۱۱۸ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
در مورد قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز به کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
قیمت هر دستگاه مگان نیز ۵۹٫۵ میلیون تومان است که با افت ۵۰۰ هزار تومانی قیمت روبرو شده است.
در مورد بازار خودروهای خارجی نیز می‌توان گفت: قیمتها تقریباً ثابت مانده و بازار همچنان با رکود همراه است.
دلیل این رکود، عدم کاهش قیمت اکثر خودروها با وجود کاهش نرخ ارز و ممانعت خریداران از خرید این نوع خودروها است.
در حال حاضر هر دستگاه اسپورتیج نیز با افت قیمت ۲ میلیون تومانی، ۱۳۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و در مورد سوناتا نیز می‌توان به کاهش ۸ میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر ۱۱۷ میلیون تومانی معامله می‌شود.
قیمت جنسیس نیز با افزایش ۱۵ میلیون تومانی به ۱۶۵ میلیون تومان رسیده که سبب این مسئله عرضه کم این خودرو است.

چهارشنبه ۱ آذر   ۱۳:۳۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *