پیشنهاد اقتصاددانان مجلس به وزیر اقتصاد برای بازار ارز/ رئیس بانک مرکزی نیامد

غلامرضا تاج گردون در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: در جلسه غیر علنی که برای بررسی افزایش قمیت ارز تشکیل شد فقط وزیر اقتصاد حضور پیدا کرد و متاسفانه رئیس بانک مرکزی در مجلس حضور نداشت.

وی افزود: راهکارهایی که نمایندگان از جمله مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و احمد توکلی عضو دیگر این کمیسیون ارائه کردند این بود که دولت هرچه سریعتر وارد بازار ارز شود و ارز تزریق کند.

وی گفت: همچنین نمایندگان مجلس خواستار تعیین تکلیف بازار ارز شدند به این معنی که ابهام در آینده بازار ارز وجود دارد و این مشکل باید حل شود. سئوال نمایندگان این است که بانک مرکزی چه تصمیمی برای ساماندهی سیستم ارزی دارد؟

تاجگردون گفت: نمایندگان عدم توزیع ارز در بازار در دو هفته گذشته را علت رشد بی رویه قیمت ارز عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، بیان نقطه نظرات نمایندگان در جلسات غیر علنی همچنان ادامه دارد و پس از صحبت نمایندگان وزیر اقتصاد توضیحاتی در خصوص افزایش قیمت دلار ارائه خواهد کرد.

بنا بر این  دقایقی پیش نیز یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در خصوص اظهار نظر نمایندگان در جلسه غیرعلنی بررسی وضعیت ارز در کشور که با حضور وزیر اقتصاد در حال برگزاری است، گفته است: در این جلسه غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی، احمد توکلی، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس و حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون تولید ملی به بیان دیدگاه های خود در خصوص علل نوسانات شدید بازار ارز پرداختند.

به گفته این نماینده لزوم مدیریت دقیق و کارشناسانه اقتصاد کشور مورد توجه همه سخنرانان این جلسه بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بیشتر گلایه های نمایندگان از مصاحبه های رئیس کل بانک مرکزی بود که التهاب‌آور است و بخش عمده نوسانات بازار ارز را ناشی از سوءمدیریت بانک مرکزی می دانستند و موضوع تحریم ها را تنها توجیهی برای سوءمدیریت بهمنی می خواندند.

وی با تاکید بر اینکه عمده گلایه نمایندگان از رئیس کل بانک مرکزی بود، گفت: رؤسای کمیسیون ها در این جلسه از سوءمدیریت وزیر اقتصاد در کنترل بازار نیز انتقاد کردند.

این نماینده مجلس همچنین اظهار داشت: مهدی کوچک زاده در جریان اظهارنظر نمایندگان با تذکرات پی در پی نسبت به انتقادات نمایندگان اعتراض می کرد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *