چشمی در دل طبیعت

۲۲ آبان ،

علیرضا مجیدی دریک پزشک نوشت:این حفره گرچه Morning Glory نام نهاده شده است، ولی شخصا من را بیشتر به یاد چشم انسان می‌اندازد، وقتی با بزرگنمایی دیده شود.

به گزارش تفسیری گروه وبگردیممتازنیوز، این یکی از بسیارزیباترین عکس‌هایی است که اخیرا در اینترنت دیده‌ام، عکس از حفره یا استخری طبیعی به نام Morning Glory درپارک ملی Yellowstone آمریکا گرفته شده است.

عمق این حفره ۴ متر است و نامی که به آن داده شده است، به خاطر شباهتش به گلی به همین نام است. این حفره ظاهرا به دنبال زلزله یا فعالیت طبیعی دیگری به صورت تصادفی ایجاد شده است.

رنگ خاصی که در حاشیه این حفره می‌بیند به خاطر وجود باکتری خاص -آلگ- در آن است.

متأسفانه بعضی از ملاقات‌کنندگان بی‌توجه به این بسیارزیبایی اتفاقی با پرتاب اشیایی مثل سکه، سبب آسیب رسیدن به کلونی باکتری‌های آن شده‌اند، تلاش‌های مسئولان برای پاک کردن حفره تا به حال نتیجه مثبت و منفی در بر داشته است.

این حفره گرچه Morning Glory نام نهاده شده است، ولی شخصا من را بیشتر به یاد چشم انسان می‌اندازد، وقتی با بزرگنمایی دیده شود. آب جمع شده روی این حفره، شبیه قرنیه است، حاشیه‌اش شبیه عنبیه و خود حفره سوراخ مردمک. خودتان قضاوت کنید و ببینید که شباهتش به چشم بیشتر است یا گل مزبور!


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ